A körültekintően megválasztott, rendszeres testmozgást a babavárás idején sem kell megszakítanunk – sőt! Érdemes azonban figyelembe vennünk, hogy önmagában a sporttevékenység és a várandósság egyaránt fokozott magnéziumigénnyel jár.
Elemi szükséglet
Testünk zavartalan működéséhez nélkülözhetetlenek a makroelemek is. Köztük a magnézium, mely hozzájárul szívünk és érrendszerünk egészségéhez, fehérje-, zsír- és szénhidrát-anyagcserénkhez, részt vesz a koleszterinszint szabályozásában, a csontok felépítésében, továbbá közrejátszik abban, hogy idegrendszerünk, izmaink és immunrendszerünk jól láthassák el a feladatukat.
Edd meg!
Mivel szervezetünk a magnéziumot nem tudja előállítani, külső forrásokból juthatunk hozzá. Bevihetjük például klorofilldús levélzöldségek, továbbá olajos magvak, hüvelyesek, gabonafélék, gyümölcsök és egyes tejtermékek fogyasztásával.
Várandósság és sportolás esetén fokozott magnéziumbevitelre lehet szükség a magnéziumhiány elkerüléséhez – hiszen ellenkező esetben ez is kialakulhat.
Az optimális magnéziumszint ugyanakkor segít a jó terhelhetőség megtartásában, az alhasi fájdalmak, a simaizomgörcsök, a korai méhösszehúzódások elkerülésében és ezáltal a spontán vetélés és a koraszülés esélyének csökkentésében.
A lábikragörcstől, izomfájdalmaktól, zsibbadástól mentes, örömteli testmozgáshoz, a kívánt fizikai és pszichés állóképesség megtartásához ugyancsak nagyban hozzájárulhat a megfelelő magnéziumellátottság.
Vegyünk fel az étrendünkbe magnéziumban gazdag fogásokat. Emellett orvosunkkal egyeztetve jó minőségű magnéziumkészítményt is szedhetünk. Előnyös, ha ebben B6-vitamin is található, ami hatékonyabbá teszi a magnézium felszívódását és hasznosulását.
Ajánljuk még a témában: