Tavasszal már nagyon vágyunk a természetbe, a téli sötét délutánok, borongós napok után valódi felüdülés testnek és léleknek egyaránt a szabadban lenni. Arról nem is beszélve, hogy mennyire jót tesz a séta: feltölt, frissít és nem utolsó sorban: természetes stresszoldó. A családdal, barátokkal közösen töltött idő fontosságáról, értékéről nem is beszélve.
Szerző: HelloBaby magazin
A tiszta, friss levegő nagyon jót tesz az egész szervezetünknek, az immunrendszerünknek, a hangulatunknak. A gyerekek sokkal jobban alszanak és az étvágyuknak is jót tesz, amikor elég időt töltenek mozgással odakinn.
Az erdő, a természet megismerése, szeretete igazán lényeges, hogy a természetet tisztelő, szerető, környezetbarát gyermeket neveljünk. Az, hogy a gyermekeink nemzedéke sokkal bölcsebben éljen, óvja a természetes környezetünket, az ott kezdődik, hogy szeresse azt. A rendelkezésünkre álló idő függvényében válasszuk a legközelebbi parkot, erdőt, vagy keressünk fel tájvédelmi körzeteket, természetvédelmi területeket. Ha még inkább természetbarát módon kirándulnánk, menjünk tömegközlekedéssel, sőt utazhatunk akár vonattal, ez a gyerekeknek önmagában is élményt jelent.
Fontos a jó tervezés
A kirándulás örömét veheti el, ha túl hosszú a séta, vagy túl nehéz a terep. Kulcs, hogy a túránk gyermekünk korával, állóképességével összhangban legyen, hogy valóban mindenki örömét lelje a kirándulásban. Amikor nagyobb gyerek csapattal indulunk neki, lényeges tekintettel lennünk a legkisebbekre: az ő szintjüket vegyük alapul a kirándulást tervezve. Illetve nagy segítség, ha babakocsival bejárható túrát választunk. Amennyiben kismamaként indulunk útnak a kisgyermekünkkel úgy tervezzük meg az útvonalat és a kirándulást, hogy semmiképp ne kelljen cipelnünk a gyerkőcöt!
Több szervezést igényel ugyan, de amikor másokkal, akár gyermekeink barátaival közös túrára indulunk megtapasztaljuk, hogy milyen jó kedvűen teljesítik a távot – amelyre büszkék lesznek, hogy milyen sokat tudnak gyalogolni.
A legfontosabb, hogy mindenki jól érezze magát!
Piknikezzünk!
Feltétlenül csomagoljunk az útra kis uzsonnát, gyümölcsöt és elegendő vizet. A finom falatokból kaphatnak menetközben is például a HIPP BIO Mini zabszívek epres málnás változatban a kis tenyerekben is jól elfér, de jó motiváció is – egy kitűzött cél elérésekor egy-egy kedvenc, mint amilyen a HIPP BIO Müzliszelet vajas keksszel vaníliás almában. Érdemes átgondoltan időzíteni a megállót (nem jó, ha sok van, és ha túl korán van az sem, de az sem, ha már mindenki ereje elfogyott, csak nyafogni fognak) – ideális valahol a félúton, vagy azon túl.
Törekedjünk arra, jókedvvel menjünk, lassan, bóklászva. Amennyire lehet ne a teljesítmény, ne is a cél lebegjen előttünk, hanem az utat élvezzük. Ebben a gyerekek még annyira jók! Nézzük meg velük alaposan azt a szép kavicsot, lepkét, vagy bogárkát. Gyönyörködjünk a virágokban, az újraéledő természetben. Engedjük a gyerekeknek az ő tempójukban tenni ugyanezt. A legjobb, ha lelassulunk mi magunk is!
(x)
Gyerekbarát kirándulások 1.rész – 252 gyerekbarát kirándulási tipp, hazai úti célok régiónként, közel 100 oldalon!
Webshop
Gyerekbarát kirándulások 2.rész – 250 ÚJ gyerekbarát kirándulási tipp
Ez a könyv korábbi, nagy sikert aratott Gyerekbarát kirándulások 1. kiadványunk folytatása. Ez alkalommal 250 tippet adunk közös családi kirándulásokhoz, méghozzá teljesen újakat. Ebben az összeállításban főként a tavasztól őszig tartó időszakra válogattunk ajánlatokat.