Érzed a gyermeked, ő is érez mindent, amit te… pedig még nem is “ismeritek egymást” – különleges kapcsolat. Az áldott állapot sok szempontból más állapot. Ismerd meg jobban!
Szerző: Olasz-Papp Nóra személyközpontú tanácsadó, kapcsolatanalitikus
Saját idő a kisbabáddal
A mai rohanó világban, vagy épp, mert többedik gyermeked várod, a kapcsolatanalízis igazán pozitív hozadéka a babára szánt saját idő. Berni észrevételét több anya is oszthatja: a kapcsolatanalízises babák élénkebben, intenzívebben figyelik, ismerik meg a külvilágot és (jogos) igényük van arra, hogy a velük való kommunikáció ugyanúgy folytatódjon, mint pocakon belül. Arra nincs hivatalos ajánlás, mikor célszerű elkezdeni a kapcsolatanalízist.
Természetes szülést szerettem volna
Zsuzsi története jól mutatja, milyen gazdag belső világgal rendelkezik egy anya és milyen csodás változásokat képes hozni a belső munka eredménye. Zsuzsi a 30.hétben járt, mikor eljött hozzám: „Kisfiam farfekvéses volt. Mivel az első gyermekemet császárral szültem és a másodikat spontán, a nagy cél az volt, hogy a spontán szülés élményét újra átélhessem. Bár ez a cél nem valósulhatott meg, én mégis hálás vagyok, hogy az analitikus segítségével még érkezése előtt felvehettem a kapcsolatot a kisfiammal.
Mintha már csak a méhen belüli találkozások végére várt volna Nándi, az utolsó alkalom után éjjel beindult a szülés. Mindenképpen a kapcsolatfelvételnek tudom be, hogy amikor kiemelték, alig sírt, és amikor odatették az arcomhoz, már ismerősként nézett rám, tudta, hogy ki vagyok, tudta, hogy megérkezett, tudta mi vár rá, ezért nem ijedt meg”.
Ikrekkel külön-külön
Különleges élmény volt számomra, mikor Márti keresett meg: „Ikreket vártam, amikor eldöntöttem, hogy engedek a kíváncsiságomnak és kipróbálom a kapcsolatanalízist. Több dolog motivált, de a legfontosabb talán az volt, hogy egyenként szerettem volna megismerkedni a babáimmal már ilyen korán. Nem csak „ ikrekként” akartam rájuk gondolni, hanem külön-külön, mint két kis egyéniségre.
Végül jó sokáig – majdnem a 40. hétig – maradtunk együtt hármasban, ami ikreknél ritkaság. Azt hiszem jól érezték magukat odabenn.”
Anikó esete szépen mutatja, hogy az anyaság állapotába kerülni egyben önismereti folyamat. Saját szüleivel való kapcsolatán is sokat dolgozott és hatalmas lépéseket tett, ahogy babájától is pozitív megerősítést kapott: „Lehet, hogy szüleim nem azt adták és nem úgy, ahogy szerintem szükségem lett volna rá, de amit kaptam, az lehetőségeikhez képest mégis a legtöbb volt.
Kisfiam az analízis alatt is megértő volt, ,,hagyta” hogy rendezzem a dolgaimat. Tudtam, hogy jól fogja viselni a kezdő szülők bénázásait is, és hogy majd együtt fejlődünk, tanulunk egymástól. És nem kell 120 százalékot adni, a lényeg, hogy hitelesek legyünk.”
A kapcsolatanalízis valóban képes átvilágítani az anya lelkét, ahogy Hidas György, a módszer egyik alapítója mondta. Emellett segíthet lélektani oldalról oldani egyes fizikai síkon megjelenő problémákat: például idő előtt nyíló méhszájat, faros fekvést, elöl tapadó méhlepényt.
Hol találsz kapcsolatanalitikust?
Ha a www.kapcsolatanalizis.hu oldalon keresgélsz, biztos lehetsz benne, hogy az egyetlen, hivatalos képzésen sajátította el a megfelelő ismereteket a választott szakember.
Szülés, születés – szülésre való felkészüléstől egészen a gyermekágyas időszak lezárultáig!
LAPOZZ BELE KÜLÖNSZÁMUNKBA!