Ha körül nézünk, meglepődhetünk azon mennyi műanyag van a közvetlen közelünkben. A szervezetünkbe kerülve ez komoly problémákat is okozhat. A hormonrendszerben zavart okozva az endokrin rendszert károsító vegyi anyagokról is egyre több szó esik manapság.
Szerző: HelloBaby magazin
Vigyázzunk a babákra!
Egy új kutatás megállapította, hogy a csecsemők széklete több mikroműanyagot tartalmaz, mint a felnőtteké. Ezek 5 mm-esnél kisebb részecskék, melyek a környezetre károsan hatnak, nem bomlanak le egykönnyen, és rendszerint műanyag tárgyak törésekor kerülnek a környezetünkbe.
Kurunthachalam Kannan vezető kutató elmondta, hogy a gyermekeknek szánt termékeket műanyagmentessé kellene tenni, ugyanis ezek a részecskék felhalmozódhatnak és bejuthatnak a babák véráramába, továbbá a méhlepényen keresztül várandós édesanyák szervezetéből a babákéba is átjuthatnak.
Mit tegyünk?
Első lépésként érdemes minimalizálni a háztartásunkban lévő műanyag tárgyakat, vegyi anyagokat. A legtöbb dologból kapható fa, fém verzió – melyek talán drágábbak, de tartósabbak is. Gyermekünk játékai közül válogassunk ki mindent, ami sérült, törött és lehetőleg részesítsük előnybe a természetes anyagokból készült játékokat! “A kevesebb több!” – tartsuk ezt a gondolatot is szem előtt, ha a játékokról döntünk.
Szeretnél környezettudatosabban élni, vásárolni, főzni, takarítani? Környezettudatos tippeket találsz ÖKO különszámunkban!
WEBSHOP