Játszótérre menni jó dolog, nyáron még jobb, az pedig hab a tortán, ha ott a gyerekek még kedvenc mesehőseikkel is találkozhatnak. Bemutatunk néhány igazán „mesés” játszóteret, amelyeket érdemes meglátogatni!
Összeállította: Podonyi Hedvig
Pom Pom mesejátszótér
Budapest I., Naphegy tér
Aki tudja, kicsoda Gombóc Artúr, és akinek régi ismerőse Hapci Benő, sőt mindkettőt szereti is, ne kerülje el ezt a helyet. A Csukás István népszerű történeteit idéző hely sok-sok kúszni- és másznivalóval várja a gyerekeket. A mozogni vágyó felnőttek bátran kipróbálhatják a közeli fitneszparkban a számukra kihelyezett kondigépeket.
Mesekert játszótér
Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum
A skanzenben található, és a máshol is számos mesés játszóteret létrehozó Kő Boldizsár szobrász és alkotótársainak munkája. Itt olyan jól ismert magyar népmesék elevenednek meg sok-sok varázslatos játékon keresztül, mint A kisgömböc, Az iregi kakasok, Az igazmondó Góbé vagy A kismalac és a farkasok.
Helka és Kelén mesejátszótér
Balatonfüred, Kiserdő
Aki járt már balatoni vízi kiránduláson, találkozhatott Helka és Kelén nevével, hiszen az ő nevüket viseli az ottani két legöregebb sétahajó. A balatoni mondavilág híres szerelmespárjának emlékét a róluk elnevezett füredi játszótér is őrzi; játékeszközei az ő történetükre utalnak. Szomszédságában erdei tornapálya, madármegfigyelő, tanösvény is található.
Mátyás király Történelmi Mesekert
Visegrád, Királyi Palota előkertje
Jeles uralkodónk, Mátyás király korába és meséibe léphetünk be ezen a helyen, a termetes magyar és török vitézek őrizte kapun át. Ebben a birodalomban elképesztően változatos, természetes anyagokból készült, egyedi tervezésű játékszereket próbálhatnak ki gyerekek az álruhás Mátyás király útjait követve. Ugyanitt egy foglalkoztatóház is működik, sokféle színes programmal. A mesekertbe belépődíj ellenében lehet belépni! Változhat a helyzet: A járványhelyzetre való tekintettel előfordulhat, hogy a nagykorú belépőknek védettségi igazolványt is be kell mutatniuk.
Ajánljuk még a témában: