Gyógyvízben ülve, iszapnadrággal a derekukon gyógyulhatnak és reménykedhetnek a meddő nők – a fürdőkezelés jótékony hatásai ma már orvosilag is bizonyítottak. Szerencsére, a kezelésekért még csak messzire sem kell utazni.
Szakértő: Dr. Varga Péter, a Harkányi Gyógyfürdőkórház szülész-nőgyógyász szakorvosa, szerző: HelloBaby magazin
Mit gyógyít a fürdőterápia?
Balneoterápiával hatékonyan kezelnek egy sor nőgyógyászati problémát (például: a kismedencei szervek krónikus gyulladásai, összenövései, klimaxos panaszok), és a meddőség bizonyos formáit is. A fürdőkezelés elsősorban a károsodott vagy akár teljesen elzáródott petevezetők, a kismedencei összenövések, az elégtelen petefészek-működés, vagy az endometriózis okozta meddőség eseteiben lehet hatásos. A gyógyvizes fürdőterápia – részben a víz termális és fizikai, másfelől a benne található kémiai oldott anyagok hatásainak következtében – növeli a kismedencei terület vérellátását, ez elősegítheti a tüszőérést, peteérést, miközben – általános hatásként – csökkenti a peteérést zavaró stresszhatásokat.
Hatékony és mellékhatásoktól mentes
„A balneoterápiával tartós állapotjavulást, gyógyulást segíthetnek elő, viszonylag alacsony költséggel, a gyógyszerfogyasztás csökkentésével, mellék- és utóhatásoktól, illetve szövődményektől mentesen” – jelenti ki Dr. Varga Péter, a Harkányi Gyógyfürdőkórház szülész-nőgyógyász szakorvosa, aki a fürdőterápia hatékonyságáról csak annyit mond: egy-egy esetre vonatkozóan nehéz megjósolni a siker esélyét, de a fürdőkezelések eredményessége általában 30-40% körüli.
CSALÁDTERVEZÉS-BABATERVEZÉS könyvünkben minden fontos kérdésre választ adunk a családalapítás előtt állóknak és családbővítést tervezőknek, sok-sok hasznos információval kiegészítve.