A baba bömbölése gyakran ördögi kört idéz elő: a gyereksírás a felnőtteknél stresszt okoz, az anya úgy érzi, valami nem stimmel a gyerekével, és ezt a reakciót megérzi a gyerek. A kisbaba reakciója pedig az lesz, hogy ha veszélyt gyanít, és látja, hogy az anyja nem nyugszik meg, akkor a maga egyetlen lehetséges eszközével igyekszik felhívni az anya figyelmét a veszélyre, vagyis ordít. És ezzel a kör bezárult.
Szerencsére ezt a végzetes körforgást meg lehet szakítani. A sírás mögött ugyanis számtalan különféle ok rejtőzhet. A legelső és legfontosabb teendő, hogy a gyerekorvos kizárja a szervi elváltozásokat. Ha bebizonyosodik, hogy a gyerek egészséges, akkor megfelelő terapeuta segítségével lehet felderíteni az egyéb okokat. Nagyon gyakran például az a magyarázat, hogy a babának korai regulációs zavarai vannak, azaz problémát okoz számára a fejlődési feladatok teljesítése. Amit könnyen el tudunk képzelni, ha végiggondoljuk, milyen sokféle dolgot kell megtanulnia egy gyereknek élete első éve alatt, hogy letegye a “babaérettségit“.
Hogyan segíthet a homeopátia és a gerincterápia?
Sok szülő könnyebben meg tudja vigasztalni és nyugtatni síró gyerekét, ha elképzeli a következőket. A kisbaba gyomor- és bélrendszere még nem érett kellőképpen, vagyis az emésztés problémát jelenthet. Az immunrendszer éjjel-nappal működik, és fel kell dolgoznia számtalan olyan külső hatást, amelytől az anyaméhben védve volt. A baba életében először tapasztalja meg a hideget és a meleget, az éhséget és a szomjúságot, a fényt, a zajt, a szagokat. A felnőtt már megtanulta, hogy megfelelően reagáljon, hogy szokásainak megfelelően egyen és igyon, hogy aludni menjen, ha álmos, mielőtt mindezek a kihívások túlságosan igénybe vennék. A gyerek azonban szenved a félelemtől, hogy éhen fog halni vagy nem tud elaludni. Ilyenkor óriási segítséget jelenthet a szülő, aki megtanulja, hogy a megfelelő pillanatban megetesse vagy letegye aludni a babát.
A szakértők szerint az első feladat itt is az, hogy az anya nyugodjon meg. A legtöbb friss anyuka ugyanis mindent maximálisan és a könyveknek megfelelően szeretne teljesíteni. Ehelyett tanácsos inkább a saját megérzéseikre hagyatkozniuk, és spontán impulzusaikat követniük. Csak így tehetnek szert arra a lazaságra, ami nélkülözhetetlen ahhoz, hogy nyugodtan felismerjék a baba szükségleteit. Szoptatás közben például ne szóljon se a rádió, se a tévé, de a telefon sem.
A gyerekek első évben teljesítendő feladataihoz nagy segítséget jelenthet a Dorn-módszer. Előfordulhat például, hogy a gyerek szülés közben olyan traumát élt át, ami miatt a két lába nem egyforma hosszú. A Dorn-terápia segít visszaállítani az ízületek eredeti helyzetét, de korrigálja a gerinc helytelen állását és a ferde medencét is.
A babáknak való homeopátiás szerek is segíthetnek a síró babából békéset varázsolni. Ehhez azonban feltétlenül szükség van szakember tanácsára, ne mi kísérletezzünk! A magas potenciálú készítmények a gyerekeknél nemritkán sokkal hatékonyabbak, mint a felnőtteknél. A nem megfelelően kiválasztott készítménnyel azonban könnyen épp a kívánt hatás ellenkezőjét érhetjük el.
Forrás: tgy-magazin