A gyógyteák valódi segítőink lehetnek telente, de elsősorban akkor fogyasszanak belőle a gyerekek, ha arra szükség van. A hidegben szívesen kortyolják majd a jótékony hatású meleg italt.
A legjobb, ha úgy szeretik, szokják meg a gyerekek a teákat, természetes formában, ahogyan vannak. Persze mézet, citromot olykor adhatunk egyikhez, másikhoz.
Kétévesnél kisebb babánknak csak gyermekorvosunkkal konzultálva adjunk híg, gyenge gyógynövényteát.
Az egészségmegőrzésben is társaink lehetnek a vitaminokban gazdag, természetes teák.
Kamilla
A legismertebb, klasszikus gyógytea a kamillatea.
Gyulladás csökkentő és egyben vízhajtó hatású is, így este már ne igya a kisgyermek.
A kamillavirágból készítsünk főzetet és langyosan itassuk.
Hársfavirágtea
A hársfatea is téli gyógyteaként ismert. Nyugtat és gyógyítja a torkot.
Megfázás, influenza szerű tünetek esetén tesz jó szolgálatot. Köhögéscsillapító és izzasztó hatású, így nátha esetén nyugodtan itathatjuk a kicsikkel.
Hagymatea
Vöröshagymát (2-3 darabot) főzzünk 15 percig fél liter vízben, majd ezt a leszűrt főzetet kortyoltassuk – a száraz köhögés kiváló segítője.
Bodzatea
Immunerősítőként ismert az édeskés, kellemes ízű bodzavirágból főzött tea. Ha tavasszal gyűjtünk belőle ügyeljünk rá, hogy csak tiszta levegőjű helyről válogassunk és leszárítva tegyük el télre.
Citromfű és menta
De gyermekünket kínálhatjuk citromfű teával (este például, mert enyhén nyugtató hatású), nyáron pedig kellemes hűsítő a mentatea.
Gyümölcsteák

Magas C vitamin tartalma (ennek megőrzése) miatt legjobb, ha hideg vízes kivonatot készítünk belőle. Azaz forralás nélkül, csak áztatjuk kb. 8 órán át, mézzel és citrommal igazán ízletes. Langyosan, vagy hidegen kortyoltassuk.
Egy bögre teához 1 alma szárított héja elegendő (Az almák héját szárítsuk meg sütőben 40 fokon és tároljuk zárt edényben, hűvös helyen.) A teához a héjakat hideg vízbe tegyük fel. Forrástól számítva 2 percig főzzük majd a tűzről levéve hagyjuk 10 percet állni.
Ajánljuk még a témában: