Kalandos világjáró utunk most Franciaország fővárosába, a roppanós croissant-ok illatával teli Párizs macskaköves utcáira vezet bennünket. „Idegenvezetőnk” Nóra lesz, a Hello Pamut alapítója, aki Kecskemétről előbb Budapestre költözött, hogy 2010-ben a szerelem végleg Párizsba csábítsa.
Mesélnél arról egy kicsit, hol és hogyan kezdődik a ti történetetek?
Mindig is szerettem utazni, érdekeltek a nyelvek, a különböző kultúrák, hiszen a világ olyan sokszínű! Bár a gimnáziumban tanultam franciául és az idegenforgalmi diplomámhoz nyelvvizsgáztam is belőle, végül a szerelem hozott Franciaországba. Budapesten ismerkedtem meg a férjemmel, aki épp az Erasmus-félévét töltötte Magyarországon. Maradt még miattam egy plusz félévet, de azután az utolsó egyetemi év Párizsba szólította, én pedig úgy döntöttem, követem.
Milyen volt belecsöppenni a párizsi hétköznapokba?
A korábbi intenzív évet egy igazán lassú, ismerkedős első esztendő követte: nyelvet tanultam, sokat sétáltam, felfedeztem Párizs utcáit. A következő másfél évet a férjem munkája miatt Svájcban töltöttük, és ekkor döntöttem el, hogy valami otthonról végezhető munkát szeretnék teremteni magamnak, ami a potenciális további állomások és a tervezett családalapítás miatt is praktikusnak ígérkezett.
Ekkor fogalmazódott meg benned a Hello Pamut gondolata?
Így van, és mindennek már 6 éve! Franciaországban szerettem bele a különlegesen puha, Tunéziából eredő fouta textilekbe, amelyeket számtalan módon használhatunk. Babákkal, gyerekekkel különösen: egy könnyű rétegként a babakocsiban, plédként a homokozó szélén, puha takaróként a padon, hidegben a vállon.
Mostanra már két gyönyörű kislány édesanyja vagy. Hogyan emlékszel vissza a várandósságaid időszakára?
Mielőtt belefogtunk volna a „babaprojektbe”, szerettem volna kivizsgáltatni magam, hogy minden rend-
ben van-e.
Szerencsére a diagnózist követően mégis nagyon rövid időn belül megfogant az első babánk, de a rendellenesség miatt nagyon elővigyázatos voltam az első terhesség alatt.
Milyen tapasztalataid vannak a francia várandósgondozással kapcsolatban?
Az én esetem speciális volt, ezért az első alkalommal többször jártam orvosnál, 4 hetente egyszer ultrahangon is meg kellett jelennem. Mi a korábbi diagnózis és a bizonytalanság miatt minden hétnek örültünk. Amit itt viszonylag szigorúan ellenőriznek, az az, hogy mennyit hízik a kismama. Ha terhességi cukorbetegség alakul ki, diétázni kell.
Franciaországban annak fényében, hogy problémamentes, vagy közepesen, esetleg nagymértékben komplikált várandósságról és/vagy szülésről van-e szó, különböző szintű kórházakat különböztetnek meg. Az én esetemben a legmagasabb, III-as szintű kórházban történt a terhesgondozás és a szülés is.
Én az első alkalommal annyira biztosra mentem, hogy mind a két doktornőt látogattam. A szülés során viszont az aktuális kórházi személyzet van jelen, nem a választott orvos.
A kismamáknak 8 alkalommal ingyenes szülésfelkészítő órákon van lehetőségük részt venni. Én az első terhességem során a klasszikus órákra jártam, a második alkalommal akupunktúrát, vízi tornát és relaxációt vettem igénybe.
Folytatás következik…
Ajánljuk még a témában: