Sok kismama számára a várandósság nem pusztán áldott állapot, hanem gyakran szélsőséges érzelmekkel teli, félelmekkel, bizonytalanságokkal tarkított szakasza is életüknek. Ha te is éreztél már hasonlót, szeretnélek megnyugtatni, ez normális dolog!
Szerző: Olasz-Papp Nóra személyközpontú tanácsadó, kapcsolatanalitikus
Másállapot
A várandósság valóban MÁS-állapot, minden megváltozik kívül és belül is, s ez a változás egymásnak is ellentmondó érzésekkel töltheti el az állapotos nőt. Mély átalakulásra ad lehetőséget. Ami közös a kapcsolatanalízisre járó kismamákban, az a vágyuk, hogy megszületésük előtt megismerkedhessenek a babájukkal, bepillantást nyerhessenek lényükbe. Felkészülhetnek az anyaság állapotára, a szülésre, és tabuk nélkül kimondhatják rejtett félelmeiket, szorongásaikat. Közben egyre jobban beilleszkednek az anyaság állapotába, elfogadják a felelősséget és annak súlyát, megerősödik saját magukba vetett bizalmuk.
Az anya-magzat kapcsolatanalízis
1996 óta segíti a várandós nőket. Hidas György és Raffai Jenő pszichoterápiás tapasztalatok alapján dolgozták ki a módszert, amely a következőkön alapszik:
Együttműködnek, pl. vizsgálatok alatt vagy épp segítenek a névválasztásban is.
Hogyan zajlik?
Optimális esetben heti egy alkalommal találkozik a kapcsolatanalitikus a kismamával. Az első találkozó az ismerkedésé. Ekkor fektetik le a kereteket, melyek a hatékony együttműködés alapjait adják. Második alkalomtól kerül sor a kapcsolatfelvételekre relaxált állapotban. A 37.héten kezdődik a kapcsolatanalízis utolsó szakasza, mikor lélektani szempontból a szülésre, születésre készítjük fel a kismamát, kisbabát egyaránt.
Hol találsz kapcsolatanalitikust?
Ha a www.kapcsolatanalizis.hu oldalon keresgélsz, biztos lehetsz benne, hogy az egyetlen, hivatalos képzésen sajátította el a megfelelő ismereteket a választott szakember.