Három kontinens és megannyi ország három picivel – a legfontosabb eszköz, amit sosem hagyunk otthon, az a babahordozó. Nincs olyan terep, bárhol a világon, amit ennek segítségével be ne tudnánk járni babával, miközben ő nézelődik, majd hozzánk simulva szundikál egyet.
Szerző: Bérczes Judy utazó blogger (@utazoanya)
Utazni jó!
Életem szerves része az utazás, az új kultúrák megismerése, és az, hogy nyitott szemmel járjam a világot. Célom továbbadni a gyermekeimnek is ezt a szemléletmódot. Úgy érzem, a hordozás nagy szerepet játszik abban, hogy mindez lehetővé válik, és csak biztatni tudok mindenkit arra, hogy próbálja ki! Ezért összegyűjtöttem a hordozás legfontosabb előnyeit arra az esetre, ha valaki babával tervez kimozdulást,
utazást, kirándulást.
Nincs lehetetlen terep!
Tavaly nyáron 2 hónapos babával Kotor óvárosában bóklásztunk, Dubrovnik főbb látnivalóit néztük meg, és hajókáztunk a Shkodrai-tavon. A pici 10 hónapos korában pedig jártunk mexikói cenotéban (ami egy természetes módon kialakult, kútszerű karsztképződmény), és a világ egyik csodáját, a Chichén Itzát is megcsodáltuk – ő a hátamon, hordozóból.
Biztonságos és praktikus
A sok új élmény pozitívan hat a kisbaba idegrendszerére. Ezáltal gyorsulhat a mozgásfejlődése, és később a beszédfejlődése is, mivel testközelből hallja a beszélgetéseket.
További praktikus oldalai is vannak a hordozásnak. Mivel mindkét kezünk szabad, a reptéren nem okoz gondot egy húzható kézipoggyász, vagy bármikor megállhatunk az utcán megkóstolni egy helyi finomságot.
A mi esetünkben az is kincset érő előny, hogy tudom fogni a másik két gyerkőcünk kezét, miközben a legkisebbet hordozom.
Kirándulás közben észrevétlenül égetjük a kalóriákat, miközben friss levegőt szívunk, gyönyörű tájakat csodálunk, a babánk meg rajtunk szundít. És még kondibérletért sem kellett fizetni!
Ráadásul a helyi gasztronómiai élményekbe is nyugodt szívvel vethetjük bele magunkat, hiszen nem kell aggódnunk az extra kalóriák miatt. Ha épp nincs szükségünk a hordozóra, szinte semmi helyet nem foglal a táskába rejtve (a babakocsival ellentétben, ami összecsukva is sok helyet foglal és nehéz).
Fedezzük fel együtt a világot!
A nagyobbak sokszor már a saját lábukon szeretnék felfedezni a világot, ám egy hosszabb túra közben elfáradhatnak. Ilyenkor csak felkapjuk őket a hátunkra, és már mehetünk is tovább. Zsúfolt helyeken, reptereken jól jöhet, ha az örökmozgónk hordozóban van, így nem fog elszaladni, nem veszítjük szem elől. Gyorsabban is tudunk haladni, ha sietni kell valahová. Szép kilátás, izgalmas tájak, és persze a pici is látni szeretné, amit mi! A hordozóban folyamatosan egy magasságban lehet velünk, és ő is élvezheti a gyönyörű panorámát, figyelheti az eseményeket. Tehát: mozduljunk ki a babával bátran, és hordozzuk – mert így kinyílik előttünk a világ!
Tippek a hordozó kiválasztásához
Mivel óriási a választék, és mivel mindenkinek más típusú hordozó válhat be, érdemes ellátogatni egy hordozóházba. Itt sokfajta hordozót ki lehet próbálni. Hasznos lehet konzultálni egy hordozási tanácsadóval is, aki megmutatja a különféle kötési technikákat, és segít megfelelően beállítani a hordozót.
Személyes tapasztalat alapján és szakemberek javaslatai alapján én azt javaslom, kerüljük a kengurut, mert ez például ortopédai szempontból nem biztosít megfelelő testhelyzetet.
Nekem az elején, újszülöttkorban a rugalmas kendő, később a 3:1 csatos hordozó vált be. A nagyobb gyermekeket mi csatos onbuban szoktuk hordozni.
Ajánljuk még a témában: