Kegyetlenül tud hasogatni a feszülő dobhártya, a baba pedig vigasztalhatatlanul sír, talán szopni sem, enni sem akar.
Szerző: W. Ungváry Renáta
Egy fülfájós, sírós, átvirrasztott éjszaka bizony megmaradhat a szülők rossz emlékei között. Amikor sehogy sem tudunk segíteni és a vigasztalhatatlan sírás egy örökkévalósággá változtatja az éjszakát… Az orrcsepp használata segíthet megelőzni a fülgyulladást, ám minden elővigyázatosság mellett is megeshet.
1. Hagymapakolás
Vágj fel egészen apró darabokra egy közepes méretű vöröshagymát. Kösd gyorsan textilzsebkendőbe vagy egy páratlanul maradt babazokniba. Helyezd közvetlenül a gyerek fülkagylójára, tegyél rá műanyag fóliát, majd rögzítsd az egészet sállal, sapkával vagy széles homlokpánttal, úgy, hogy ne tudjon elcsúszkálni a helyéről. Rettentően büdös, de hihetetlenül hatásos!
Akár egy-két óra hosszat is a gyerek fülén maradhat, ezután érdemes frissre cserélni, ha szükséges.
2. Meleg só
Tölts meg egy sűrű szövésű textilzsákocskát parajdi sóval, tengeri sóval vagy Himalája sóval, majd gumizd be szorosan. Tedd mikróba, melegítsd meg közepes teljesítményszinten, majd rázogasd meg, próbáld ki, nem lett-e túl forró, azután tedd a gyerek fülére és rögzítsd meleg, rugalmas sapkával. A sót lábaskában vagy serpenyőben is melegítheted. Ebben az esetben rögtönzött papírtölcsérrel szórhatod a zsákocskába. Nem csak a meleg, a só kipárolgása is gyógyító hatású!
3. Fülmelegítő gyógysapka
A gyógyszertárban kapható, speciális, áll alatt záródó, többféle méretben is létező vászonsapka esetében a fülekhez varrt zsebekbe helyezheted el a zselés anyaggal töltött, vízben többször is felmelegíthető tasakokat, amelyeket a sapkával együtt árulnak. Fülmelegítésre bármilyen típusú termó tasakot felhasználhatsz, ezt a verziót a formatervezett, fejre simuló, könnyen mosható sapka teszi különösen praktikussá.
4. Cseresznyemagzsák
Ha gondoltunk rá nyáron és gyűjtöttük a magokat, akkor most jó szolgálatot tesz a cseresznyemag zsákocska! A mikróban vagy sütőben is melegíthető zsákocska fülre helyezve segíti a gyógyulást.
Ha pár órát tudtok aludni, az már nagy segítség a kicsinek is, a családnak is!
Gondolj erre is!
- A fülfájás komolyabb betegség jele is lehet, ezért ha erre gyanakszol, feltétlenül fordulj fül-orr-gégész szakorvoshoz.
Még két tipp
- A kicsiknek is adható láz- és fájdalomcsillapítók, gyulladáscsökkentők bevetését is fontolóra kell venni, ha ezek a módszerek nem vezetnek enyhüléshez.
- A melegítést igénylő módszereknél előbb a saját arcodon, nyakadon próbáld ki, nem lett-e túl forró a hőfok.
Gyermekbetegségek A-tól Z-ig – minden fontos tudnivaló egy helyen a szülők és a családok számára