Sajnos viszonylag gyakori jelenség, hogy a metszőfogak eleve sérülten bújnak ki, amit leggyakrabban a néhány hónap után kezdődő letöredezésükből vesznek észre a szülők. Helytelen ilyenkor vizsgálat nélkül szuvasodásról beszélni és kizárólag a cukros táplálkozást vagy akár a szoptatást okolni a fogak károsodása miatt.
Valójában a tej metszőfogak csíráinak fejlődése már a korai magzati életkorban elkezdődik, így olyan hatások is felelőssé tehetőek a zománc szerkezetének károsodásáért, amik gyakorlatilag kivédhetetlenek. Ilyen például a várandós anya antibiotikum kúrája, de akár a szülés közben, vagy az első néhány nap ellátása során is adódhatnak olyan körülmények, amelyek befolyásolhatják a metszőfogak normális fejlődését.
Az első jelek felfedezése nem egyszerű, ilyenek lehetnek például a fogfelszíneken megjelenő zománchiányos területek, vagy a halvány pókháló szerű elváltozás. Ha ezeket az tüneteket időben felfedezi szakember, akkor idejében működésbe léphet egy olyan vészterv, ami a táplálék gondos megválogatásával és a megfelelő szájhigénia kialakításával, speciális fogkrémek, fogkefék használatával igyekszik a fogak állapotát addig konzerválni, amíg a kicsi eléggé meg nem nő ahhoz, hogy a fogai elláthatóak legyenek. Sajnos előfordulhat, hogy a fogak letöredezését így sem lehet elkerülni, de mindenképp több esély van a fogak megőrzésére, ha fokozottan figyelünk rájuk.
Honlapunkra is érdemes rendszeresen visszalátogatnod, ha megbízható információkra van szükséged.