Mennyire vagyunk tisztában azzal, hogy mikor mi történik a testünkben? Nem könnyű felismerni a jeleket, sokszor pedig nincs is túl nyilvánvaló jele annak, ami épp zajlik.
Szerző: HelloBaby magazin
A szabályos női ciklus részeit jól ismerve sem lehetünk meggyőződve arról, hogy az a mi szervezetünkben is minden épp úgy alakul. A természetes családtervezés része – többek között -, hogy jobban megismerjük testünk működését. Ám egyáltalán nem biztos, hogy az átlagnak megfelelően működik a szervezetünk. Te vajon tudod például, hogy mikor van ovulációd? A fogamzóképesség csúcsa 28 napos női ciklus esetén a menstruációt követő 8 – 14 nap közé esik, ám ez rövidebb ciklus esetén változhat, korábbra tevődhet; illetve azzal is fontos számolni, hogy a spermium akár 5 napig életképes marad. Legkisebb esély tehát a menstruáció előtti napokban van a fogamzásra, illetve a menstruáció idején…
Mi történik a menstruáció során?
A menstruáció során a méh nyálkahártyája megvastagodik és bekövetkezik a tüszőrepedés. A menstruációs ciklusnak körülbelül a felénél történik meg a peteérés, amikor a megérett petesejt a méhüreg felé indul.
időszakában a leggyakoribb. Azonban a fogantatás menstruáció esetén sem zárható ki teljesen.
Mivel minden nőnek más a peteérési időszaka, nehéz megállapítani, hogy egyéni szempontból pontosan mennyi ennek az esélye ilyenkor, általában azonban elmondható, hogy 1–2%-os.