Gyakran halljuk és tapasztaljuk is, hogy kiszámíthatatlan a jövő, hogy számos dolog nemigen tervezhető előre. Így az, hogy a mának éljünk, a fiatal generációk számára sokkal inkább természetes, mint volt az jó pár évtizeddel korábban.
Az, hogy éljük át a pillanatot, értékeljük és örüljünk, annak, amiben épp vagyunk nagyon is fontos üzenet. Ám az anyagiakat tekintve mégiscsak lényeges a tudatosság, amibe a hosszú távú tervezés is beletartozik.
Amennyiben számontartjuk, követjük havi kiadásainkat, könnyen meglepődhetünk azon, hogy mennyi pénz „folyik el”, amit talán sokkal jobb lenne megtakarítani, esetleg befektetni. Azonban vannak, akik nagyon nehezen engedik meg maguknak, hogy pénzt költsenek és ők annak árán is spórolnak, hogy valóban szükséges dolgokról mondanak le, vagy fontos élményekkel lesznek szegényebbek, mert nem szeretnének pénzt szánni rá. Ez utóbbinak gyökere – jó eséllyel – a szüleinktől kapott, gyermekkori minta, amit ha felismerünk, változtathatunk rajta.
De vajon hogyan hangoljuk össze az „éld meg a pillanatot!” és a tervezés fontos kettősét? Hogyan találjuk meg az ideális arányt? Létezik-e olyan hosszú távú befektetés, mely valóban az Y és Z generáció igényeinek megfelelően alakítható?
Mit kínál a Roar?
- Előre gondolkodásra hív; havi 30-40 ezer Ft-os befektetéssel már számottevő megtakarítás képezhető, akár idős korunkra.
- Bizalomra épülő kapcsolatot kínál, azaz olyan szakértő tanácsadó segítségét – a kezdetektől évtizedekig akár – aki részletes információkkal, precíz kalkulációval, tervezéssel áll mellettünk.
- Személyes konzultációkon egyedi befektetési tervet készíthetünk a tanácsadónkkal közösen, hogy valóban a számunkra legjobb megoldást találjuk meg.
- A hosszú távú megtakarítás kezelhető nyugdíjbiztosításként, ami a jelenlegi nyugdíjrendszer kilátásait tekintve igencsak megfontolandó.
- Tartalékot, így valamelyest anyagi biztonságot képezhetünk.
- A rendszeresen fizetett összeg mellet van mód eseti pénzbefizetésekre.
- Balesetből vagy betegségből eredő keresőképtelenség esetén díjátvállalásra is van lehetőség.
- Érdemes hosszú távra, akár 20-30 évre előre tervezni, de szükség esetén korábban is felhasználható a pénz: a megtakarítás 10 év után kamat adómentes, az összeg szabadon felhasználható, akár részlegesen visszavásárolható, illetve pénzkivételre is van mód – részleges pénzkivonással.
Nézd meg a témával kapcsolatos további cikkeinket, kattints a képre!
• Spórolni vagy sokat keresni? • Mikor kezdjük el megismertetni a pénzügyi alapokkal a gyereket? Mi ehhez a legjobb módszer? • Hogyan érdemes felkészülni anyagi szempontból a babavárásra?
Papp Emíliával, Vrazsovits Ritával és Csontos Norberttel beszélgettünk a témával kapcsolatban.