Mattheisen Mária az első magyarországi juice-terapeuta a hidegen préselt levek testünkre gyakorolt jótékony hatásaival foglalkozik.
Szerző: Szabó Hajnalka
Jelentősen javul a közérzetünk, amikor áttérünk arra, hogy természetes forrásból étkezzünk. – fogalmaz az interjú első részében Mária.
Kiegyensúlyozott étrend és vitaminpótlás
Már a babatervezés időszakában is lényeges gondot fordítani a kiegyensúlyozott és változatos étrend követése mellett a vitaminok pótlására – hangsúlyozza Mária –, különösen a B9-vitamin formáira, a folsav szedésére, mely elengedhetetlen a magzat megfelelő fejlődéséhez. A folát pótlása sem maradhat el, melynek természetes forrásai: a spenót, az avokádó, a cékla, a brokkoli, a kelbimbó, a paszternák, a spirulina és a narancs. Ezek a növények ráadásul kiválóan alkalmasak a préselésre, miáltal a folátot biológiailag aktív L- matilfolát formában fogyaszthatjuk el, és így a nagy részét szervezetünknek már nem kell átalakítania.
„Élő” ételek, egyenesen a présből
Mária – összevetve a külföldi és hazai trendeket és lehetőségeket – úgy véli, az emberek már itthon is egyre nyitottabbak a rendszeres juice-fogyasztást illetően. A mindennapokban két út mutatkozik: vagy vásárolunk egy présgépet és magunk készítjük a friss leveket, vagy frissen préselt, tartósítás nélküli juice-okat szerzünk be. Az utóbbi megoldás nehezebben kivitelezhető, mivel a rövid szavatossági idő miatt sok viszonteladó tart az értékesítéstől. A frissen, hidegen préselt juice-ok élő ételek: frissek, enzimekben és tápanyagokban gazdagok.
Tartósított?
Végül pedig, amiről szintén nem szabad megfeledkezni: tegyünk különbséget a frissen préselt és a tartósított levek között!
Több legyen a zöldség
Továbbá figyeljünk arra is, hogy amennyiben lehetséges, ne a gyümölcsök domináljanak az elfogyasztott juice-okban.
Cikkünk első részét itt olvashatod: