Az első hetek, hónapok után alig várjuk, hogy valamivel kiszámíthatóbb legyen az élet és beállítsunk végre egy állandó ritmust. A napirend kialakítása biztonságérzetet ad a szülőknek és a babának is. Törekszünk rá, hogy a napi teendők sorrendje, ideje, szertartása minél inkább egyformán menjen.
Szerző: HelloBaby magazin
Kiegyensúlyozott babát, jobb idő beosztást és könnyebb napokat remélünk ettől. Szerencsés esetben a tervezett napirendünk és csecsemőnk összehangolhatók, ám van, hogy sehogy sem sikerül.
Minden gyermek más
Amint azt a Colorado Egyetem szakemberei kifejtették, ahhoz, hogy egy gyerek jól aludjon éjszaka, fontos, hogy a szervezetében megemelkedjen a melatonin szintje, ami a belső órát is szabályozza. Ez nem minden gyereknél jelentkezik ugyanakkor, függ attól, hogy mekkora fény van. ám attól is, hogy milyen a gyerek testi felépítése. A kutatók megfigyelése szerint a legtöbb kisgyermek melatonin szintje este 7 óra 40 perckor kezdett emelkedni, ha ezután fél órával fektették le, akkor könnyen elaludt… Talán nem is volt olyan rossz gyakorlat régen, hogy a gyerekeket nyolc órakor fektették le.
Találjunk rá a kicsi ritmusára!
Ha olyankor akarjuk alvásra bírni a kicsiket, amikor a szervezetük még nem jelzi annak szükségét, az akár alvászavarhoz vagy súlyos álmatlansághoz is vezethet.
Ha a nagyobbacska gyermekünk eleget volt levegőn, eleget mozgott és segítünk neki egy megszokott lassú, békés, esti rituáléval a ráhangolódásra, akkor minden bizonnyal könnyebben álomba merül majd.
Alvás – Útmutató altatáshoz – Az alvással, altatással kapcsolatos összes sarkalatos kérdésre választ adunk