A kisebb-nagyobb bosszúságok, feszültségek, a stressz az életünk részei. A felnőttek számára a stresszkezelés lassan kötelező. Ám a feszültség sajnos átragad a kicsikre is. Csak ők még nem tudnak mit kezdeni vele…
Szerző: HelloBaby magazin
Amikor elönti az agyunkat a méreg…
Mondani sem kell, mennyire rossz érzés az, amikor irtózatosan dühösek vagyunk. Nekünk felnőttként – jó esetben! – már megtanultuk, már tudjuk, hogy milyen úton-módon kezeljük a dühünket, nagy szerencse, hogyha tudunk könnyíteni mérgünkön.
- Elsőként beszélj vele, ne hosszan, inkább épp csak mondd el neki, hogy mennyire sajnálod az adott helyzetet, tudod milyen az, ha valamiért az ember irtó dühös és segíteni szeretnél neki.
- Öleld meg, ölelje meg azt, akitől elfogadja az ölelést. Ha nem személy az illető, akkor add neki a plüss állatkáját, olyan még egy 7 éves nagyfiúnak is van.
- Ha van kutyátok, macskátok, rendezd a gyerek köré az állatot. Egy bújás, simogatás mindkettőjüknek jól esik.
- Tombolja ki, ha máshogy nem megy. Dobálhat párnákat, vagy adj neki papírokat és tépje miszlikre.
- Vidd ki valamilyen nagymozgást űzni a szabadba. Fussatok egy nagyot! Kergetőzzetek, ipi-apacsozzatok!
- Trambulinozzatok!
- Hallgassatok szép zenét!
- Ha te is jógázol vagy ismersz relaxációs gyakorlatokat, akkor invitáld meg egy közös légző gyakorlatra.
- Vedd elő az építőkockát, legót és merüljetek el az építkezésben!
- Vegyél elő neki festékeket, add a kezébe az ecsetet és mondd neki, hogy fessen bármit, pacát, alakzatot, konkrét formát, bármit ami most kijön belőle.
GYERMEKPSZICHOLÓGIA – Születéstől egészen 6 éves korig
Félelem, hiszti, dackorszak, agresszivitás, veszekedés, válás, körömrágás, büntetés, testvérféltékenység. Az ezekhez hasonló kérdések sora végtelen – és ez így természetes! Hiszen a szülői szerepet is tanulni kell. Ehhez nyújt segítséget könyvünk, születéstől egészen 6 éves korig.