Nagyon sok dologban kell összeillenünk a párunkkal. Számos ezek közül azonnal – vagy hamar – kiderül, és vannak dolgok, amelyekben össze kell hangolódnunk az évek során.
Szerző: HelloBaby magazin
Szexualitás
A kapcsolatok kezdetén nagy szerepe van a szexualitásnak. Arról is érdemes beszélgetni, hogy kinek mi az, ami a szerelmi együttléten túl fontos a szeretet testi megnyilvánulásaiból: ölelés, kedves érintés, simogatás, összebújás… A gyengédség milyen formáira vágytok? És ezekre akkor is emlékezzetek majd – és gyakoroljátok –, amikor bármi miatt ritkul a szex. Beszélgethettek a hűség kérdéséről is! Egyformán gondolkodtok róla?
Szabadidő, hobbi
A stressz levezetése, a feltöltődés, a kikapcsolódás nagyon fontos az egyensúlyhoz, harmóniához… Együtt és külön is. Önálló hobbi, külön sport, közös hétvégék és nyaralás? Mennyi időt töltenétek más családokkal, más házaspárokkal? Szívesen nyaraltok, síeltek, utazok el együtt hétvégére valaki mással, vagy inkább magatokban? Ki hogyan képzeli?
A nagycsalád, rokonok
Após, anyós: mennyi időt töltünk velük? Mibe szólhatnak bele és mibe nem? Megvitattok velük valamit a házasság, a gyermeknevelés kérdései közül? Mennyire érzitek jól magatokat partneretek családjának, barátainak társaságában?
Miért válunk?
A házasságok több, mint fele kudarccal végződik.
Jó együtt? – mi az, ami számít hosszútávon
Értitek-e egymás humorát? Jó barátod lenne-e a másik? A hétköznapi együttműködés hogyan megy? Tudtok-e egymás mellett nyugalomban élni? Megnyugtat-e párod jelenléte? Mennyire kíváncsi a két ember egymásra?
Van-e titka a boldog házasságnak?
Általában hat-hét évente krízisbe jutnak a párkapcsolatok. Az élet, az életciklusok változása hozza ezt. Ha nem ijedtek meg tőle, ha tudjátok, hogy ez természetes, könnyebben juttok el a jó megoldásokig. A mai korra, így a fiatalokra, és a párkapcsolatokra is jellemző a bőség zavara: úgy érezhetjük végtelen a lehetőség.
Ha nem próbálunk komoly erőfeszítéseket tenni a kapcsolatért, ha minimális befektetéssel szeretnénk nagyon jó kapcsolatot – akkor könnyen kudarc lehet a vége.
Hogyan őrizhető meg az intimitás a baba születése után?
A gyermek érkezése újra írja a viszonyt. Össze tudunk-e kapaszkodni a szülőként? Kibírjuk-e az első évet, amiben a baba kerül az első helyre, és a párkapcsolat hátrébb szorul?
Szülői szerep
Mit gondoltok a gyerekek házasságra való befolyásáról? Hogyan látjátok a felelősség-megosztás, a munkamegosztás, a nevelési módszerek, a fegyelmezés kérdéseit. Melyek a legfontosabb családi értékek?
Négy szó, ami többet mond önmagánál:
Pozitív légkör, nyugalom, figyelem, gyengédség – ha mindez megvan, jó úton jártok! Őrizzétek meg!
A közös jövőt mindketten, mindennap építitek!
Írásunk teljes terjedelmében megjelent:
CSALÁDTERVEZÉS-BABATERVEZÉS könyvünkben minden fontos kérdésre választ adunk a családalapítás előtt állóknak és családbővítést tervezőknek, sok-sok hasznos információval kiegészítve.