Az autizmus tünetegyüttes világszerte a gyermekek 0,62 százalékát érinti, az Egyesült Államokban 1,5 százalék a gyakorisága.
Az 1982 és 2010 közötti svéd élveszületések adatait elemezve jutottak arra a következtetésre egy korábbi kutatás során, hogy az elektív császármetszés (vagyis az, amikor a császármetszésre nem sürgősséggel, hanem egy lehetséges komplikáció megelőzésére, előre kitűzött időpontban kerül sor), 21 százalékkal növeli az az autisztikus spektrumzavar előfordulásának gyakoriságát.
A JAMA Psychiatry 2015. júniusi online kiadásában jelent meg Ali Khashan kutatásának eredménye, amely ellentmondani látszik ennek az eredménynek, illetve a további elemzések szükségességére hívja fel a figyelmet. Khashan 13411 testvérpár adatait elemezte, akik közül az egyik autisztikus spektrumzavarban szenved, a másik azonban nem, ám születésük módja azonos. Az így elvégzett elemzés nem talált összefüggést a születés módja és az autizmus közt, illetve felmerült annak a lehetősége, hogy az autizmus inkább a császármetszés okával vagy más, eddig ismeretlen genetikai, környezetei tényezőkkel függhet össze.