A házi patika alapfelszerelés a háztartásban. Ám nem elég, hogy van – az is fontos, hogy mi kerül bele. Ha kisbaba, kisgyermek nevelkedik a családban, még inkább figyelnünk kell arra, hogy legyen ilyen, hogy rendben tartsuk, és hogy mindent tartalmazzon, ami a leggyakoribb „vészhelyzetekben” nélkülözhetetlen.
Nem szívesen készülünk olyan dolgokra, amelyek során a házipatikára lehet szükségünk, különösen nem a gyermekünkkel kapcsolatban, de tudjuk, hogy bármikor előállhat olyan probléma, amelynek a megoldásához ez kell. Készüljünk fel tehát, és állítsuk össze a saját baba-házipatikánkat jól átgondoltan, a legkisebbek igényeihez igazítva.
Alaplista
- Lázmérő.
- Lázcsillapító kúp és szirup.
- Kicsiknek készült tengervizes orrspray.
- Orrszívó.
- Párásító készülék.
- Inhalátor.
- Köhögés elleni szer.
- „Gyerekbarát” sebkezelő szer.
- Ragtapasz több méretben, kötszer.
- Olló.
- Csipesz,
- Rovarcsípésekre, égések kezelésére való szer.
- Puffadás-hasfájás, hasmenés elleni szer.
- Popsikrém.
- D-vitamin.
- K-vitamin.
- Fontos telefonszámok: gyermekorvosi ügyelet, éjjel-nappal nyitva tartó gyógyszertár, mentők.
A fenti lista természetesen számos további tétellel is kiegészíthető, egyéni igény szerint.
Lényeges, hogy a házipatikaszereket ne kelljen keresgélnünk, ezért tartsuk ezeket mindig együtt (például egy dobozban), és mindig ugyanott. Legyenek száraz, hűvös helyen, és gyermek ne férhessen hozzájuk.
Ellenőrizzük rendszeresen a csomag tartalmát, és ha egy készítmény szavatossági ideje lejárt, cseréljük újabbra. A régi szereket vigyük vissza a gyógyszertárba, mivel veszélyes hulladéknak minősülnek. A vényre kapható szerek maradékát sose használjuk fel utóbb saját belátásunk szerint, kövessük az orvosi előírásokat!
Gyermekbetegségek A-tól Z-ig – minden fontos tudnivaló egy helyen a szülők és a családok számára