Azok a nők, akik a babatervezés időszakában méregtelenítenek, sokkal könnyebben, jobban viselik majd a terhességet, kevesebbet vagy egyáltalán nem hánynak. Egy komplett tisztítókúrát mutatunk be szakértőnk segítségével.
Szakértő: Dr. Csomai Zita orvos, természetgyógyász
Egyszerű tisztító kúra – Mit ehetünk?
Naponta együnk 5 alkalommal kisebb mennyiségeket. A tízórai és az uzsonna csak gyümölcs legyen.
Kellemetlenségek a méregtelenítés alatt:
Ha jól végezzük a méregtelenítést, biztosan lesznek kellemetlen tüneteink, ezek miatt nem szabad abbahagyni az egészet. Ezek a tünetek jelzik a méreganyagok felszabadulását a szövetekből, kikerülve a véráramba panaszokat okoznak. Jellemző tünetek a fejfájás, szédülés, hányinger, hányás, aftaszerű elváltozások a száj nyálkahártyáján, pattanások megjelenése az arcon, háton, ízületi fájdalmak, köhögés, köpet felszabadulása, vérzészavarok.
Reggeli
Gyümölcs (naponta csak egyfajta), gyümölcslé (lehetőleg frissen facsart, centrifugált) vagy nyers vegyes zöldségsaláta.
A saláta elkészítése: Szeleteljünk fel egy kisebb fej káposztát, vágjunk/reszeljünk bele mindenféle zöldséget (lehet például uborka, sárgarépa, zeller, cékla, petrezselyemgyökér, kelkáposzta, karalábé, zöldhagyma, zellerzöld). Ízesítsük két evőkanál citromlé és négy evőkanál extra szűz olívaolaj keverékével. Minden nap együnk belőle valamennyit a vitaminok, ásványi anyagok miatt. Ha nem tudjuk megemészteni, akkor krumplinyomóval nyomjuk ki a levét, és igyuk meg.
Ebéd
Ehetünk például durum- vagy tojásmentes tésztát, párolt zöldséget, főzelékféléket (például tök vagy spenót), szóját, tofut, különféle kásákat (zab-, árpa-, rizs-, rozspehely vízzel készítve), burgonyát (csak főve vagy héjában sülve), rizst. Ha már unjuk ezeket, készítsünk hozzájuk zöldséges szószt.
A kása elkészítése: Négy púpozott evőkanál pehelyhez adjunk 2,5 dl vizet, és főzzük a forrástól számítva öt percig, kivéve a rozspelyhet, amely kb. húsz percnyi főzést igényel. Az így elkészült kását ízesítsük darált dióval, mézzel, cukor nélküli biolekvárral, fahéjjal, reszelt gyümölccsel.
A zöldséges szósz elkészítése: Gyengén főzzünk vagy pároljunk meg vegyes zöldségeket (nagyon hasznos, tápláló a sárgarépa, a cékla, a sütőtök), majd passzírozzuk át, ettől ugyanis jobban megőrződik enzimtartalmuk, így még egészségesebb lesz az étel. Ha nem akarunk pepecselni, akkor turmixolhatjuk is. A szószt ízesíthetjük zöldfűszerekkel, például petrezselyemmel, zellerrel, kakukkfűvel, és rátehetjük a rizsre vagy krumplira. Készíthetünk minden nap más-más öntetet, így nem lesz unalmas a kúránk.
Vacsora
A biozöldségeket csak kefével tisztítsuk meg őket. Vacsorára főzhetünk például zöldséglevest is. Fogyaszthatunk tönkölybúzából vagy rozskenyérből készült pirítóst.
A zöldségleves elkészítése: A zöldségeket – például sárgarépa, petrezselyemgyökér és -zöld, zeller, fokhagyma, krumpli – só nélkül tegyük hideg vízbe, és nagyon lassú tűzön 3-4 órán keresztül főzzük, mivel így jobban megőrzik vitamin- és enzimtartalmukat. Az elkészült levest át is passzírozhatjuk, ekkor egy sűrű krémlevest kapunk, de mindenképpen használjuk fel az összes főzőlevet.
CSALÁDTERVEZÉS-BABATERVEZÉS könyvünkben minden fontos kérdésre választ adunk a családalapítás előtt állóknak és családbővítést tervezőknek, sok-sok hasznos információval kiegészítve.