Egy hazánkban kevésbé ismert módszert, a ricinusolajos alhas pakolást mutatjuk be termékenységi tanácsadó segítségével.
Bárdi Nóra pszichológus- természetgyógyász, termékenységi tanácsadó írása
Ricinusolaj pakolás
Praxisomban azonkívül, hogy igyekszem a hagyományos kínai orvoslás elvei alapján a hozzám forduló kliensek fizikai-pszichés állapotát a fogantatáshoz optimális szinthez közelíteni; nagy hangsúlyt helyezek azokra a természetes öngyógyító módszerekre, amelyek könnyen elsajátíthatók és otthon is elvégezhetők.
A ricinusolajos alhas pakolás ősi terápiás módszer, amelyet évszázadok óta használtak a test – különösen a szaporító szervek- méregtelenítésére és gyógyítására. A ricinusolajat a ricinus növény (Ricinus communis) magjából sajtolják ki; külső használatával kapcsolatban már 4000 éves feljegyzések is léteznek.
Hagyományosan a ricinusolajos alhas pakolást abban az esetekben alkalmazták, amikor a páciens gyulladásról, fájdalmakról, összenövésekről panaszkodott; illetve az alhasi keringés fokozására volt szükség. Napjainkban is csodálatos hatású, kiegészítő terápiának számít, mivel:
- méregteleníti az alhas területét fogantatás előtt (a szakirodalom szerint a bőr alatt 8 cm-ig),
- támogatja a petefészkek, petevezetékek és a méh egészséges működését,
- valamint javítja a petesejt minőségét.
Milyen nőgyógyászati problémák esetén alkalmazható a ricinusolajos pakolás?
Gyakorlatilag minden termékenységi problémával összefüggő állapot esetén biztonsággal alkalmazható, mint kiegészítő természetes terápia. Például:
- endometriózis (nőgyógyászati kórkép, melyben a méhnyálkahártya a méh üregén kívül is megtalálható)
- PCOS (összetett, hormonális, több szervet érintő betegség)
- mióma
- petefészek ciszták
- kismedencei gyulladások
- összenövések, műtét utáni letapadások
- elzáródott petevezetékek
- visszatérő vetélések
- vérzéskimaradás
Hogyan hat a ricinusolajos pakolás?
A pakolás három legfontosabb hatása, hogy az alhasi vérkeringést és a nyirokrendszer keringését fokozza, valamint a máj működését harmonizálja. Az alhasi vérkeringés serkentésével frissebb és oxigéndúsabb vér áramlik a kismedencei szervekhez, ami lehetővé teszi a letapadások és hegszövetek gyógyulását valamint a belső nemi szervek optimális működését. A nyirokrendszer serkentése a méreganyagok eltávolítását segíti. A máj megfelelő működése szintén nem elhanyagolható, mivel a hagyományos kínai orvoslásban a máj- és a vese meridián állapota szorosan összefügg a menstruációval és a termékenységgel.
Mikor és hogyan kell alkalmazni a pakolást?
A legfontosabb szabály a ricinusolajos pakolással kapcsolatban, hogy kizárólag a menstruáció lezajlása után és az ovuláció előtt szabad alkalmazni, a ciklus első felében. Módját érdemes első alkalommal szakembertől elsajátítani.
Így járj el:
- Locsolj meg (lehetőleg hidegen sajtolt) ricinusolajjal egy hosszú téglalap alakúra hajtogatott pamutkendőt! (Ne csöpögjön belőle az olaj, de legyen rajta bőven!)
- Tedd rá az alhasadra!
- Tegyél rá folpack fóliát!
- Helyezz ezekre a rétegekre forró vizes gumitömlőt!
- Takard le mindezt egy törölközővel!
- Lazíts fekve 30-45 percen keresztül, lehetőleg vizualizálva a pozitív történéseket és az eredményt!
A ricinusolajos kendő többször újra felhasználható, egy hónapon belül nem kell cserélni!
Dióhéjban
A ricinusolajos pakolás nagyszerű természetes módszer a termékenység támogatására. Segít a méreganyagok eltávolításában (a nyirokrendszer és a máj harmonizálása által), valamint fokozza az alhasi vérkeringést. Számos nőgyógyászati rendellenesség esetén hatékony kiegészítő terápiának bizonyult, valamint a megelőzésben is fontos szerepet játszik.
Ajánljuk még az alábbi cikkünket is: