S. Dávid Emese (szerk.): Magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségek utónévkönyve, Aranyhal kiadó
Ezt a kötetet jelenleg sajnos csak könyvtárból tudod kikölcsönözni, vagy antikváriumokban próbálkozhatsz előjegyeztetni. Pedig nemcsak fontos forrás az érintettek számára, de kívülállóknak is izgalmas és tanulságos átlapozni. Ha valamelyik kisebbséghez tartoztok, és szeretnétek a nemzetiségetekhez kötődő nevet adni a babának, a helyi kisebbségi önkormányzattól is érdeklődhettek az anyakönyvezhető kisebbségi utónevekről.
Dr. Ugróczki Mária: Új magyar utónévkönyv BM kiadó
Papíralapon ez a legfrissebb, legteljesebb tára az anyakönyvezhető neveknek. Sajnos ez sem kapható már könyvesbolti forgalomban. 1997-es kiadású, így az azóta benyújtott egyéni kérvények útján anyakönyvezhetővé vált neveket nem tartalmazza.
Bolla Zsuzsanna: Bibliai eredetű utónevek, Jaffa kiadó
Rétegigényt kiszolgáló könyvecske, a célközönség számára azonban valóságos kincsesbánya! A kötetben összegyűjtött neveknek csak egy része anyakönyvezhető külön eljárás nélkül.
Fercsik Erzsébet, Raátz Judit: Keresztnevek enciklopédiája
A leggyakoribb női és férfinevek, Tinta Kiadó
A két nyelvész szerző hivatásukra jellemző alapossággal és hitelességgel tálal mindent, amit a leggyakoribb magyar nevek eredetéről, történetéről, jelentéséről tudni lehet, de találunk becenév listát, híres személyek neveit, és csúfoló rigmusokat is.
A HelloBaby! magazin könyvajánlója, összeállította Károlyi Nati
A névadásról bővebben itt olvashatsz!