A családtervezési tanácsadásról. Cikkünk eloszlatja a tévhiteket, és bemutatja, pontosan mi történik a tanácsadás során és kiknek ajánlott igénybe venniük.
Szerző: Csörgő Andrea perinatális szaktanácsadó
A családtervezési tanácsadásra két eltérő lehetőséget mutat két központ: az Állami Egészségügyi Ellátó Központ és a Czeizel Intézet.
Kiknek ajánlott?
- Azoknak, akik saját érintettségük okán (genetikai vagy fejlődési rendellenesség a
családban) aggódnak saját maguk vagy születendő gyermekük egészsége miatt. - Azoknak, akik elsősorban a testi, orvosi szempontokra koncentrálnak.
- Azoknak, akiknek segítségre van szükségük ahhoz, hogy változtassanak
életmódjukon, szokásaikon a fogamzás előtt.
Családtervezési tanácsadás – mellett, kicsit más megközelítésben:
Miben segíthet a perinatális szaktanácsadó?
A perinatális szaktanácsadó olyan szakember, aki sokrétű képzettséggel rendelkezik a szülés körüli időszak pszichológiai, orvosi, szociológiai és antropológiai aspektusairól.
Pedig ez ugyanolyan fontos, mint az orvosi vizsgálatok, hiszen test és lélek egymástól nem elválasztható. Számtalan tapasztalat mutatja, hogyan hat egyik a másikra, hogyan jelennek meg és hogyan tűnnek el fizikai tünetek, akadályok a lelki állapot változásával.
Hogyan működik a perinatális szaktanácsadás?
A perinatális szaktanácsadó képes feltérképezni az egyéni szükségleteket közösen a hozzá fordulókkal, és személyre szabott támogatást nyújtani nekik saját döntéseik meghozásában.
Érdemes a programba lépés előtt vagy azzal párhuzamosan ilyen szakemberrel is konzultálni!
Az írás első részét itt olvashatod:
https://hellobaby.hu/wp-admin/post.php?post=33270&action=edit