Babát szeretnél, de korábban tablettát szedtél? Íme, néhány fontos tanács, miként állítsd vissza szervezeted egyensúlyát!
Folytatás…
Lépésről lépésre
Az előző cikkben leírtak alapján talán egyértelmű az alternatív medicina javaslata, miszerint a biztos és egészséges fogantatás érdekében készüljünk fel alaposan. Ne feledd: a természetgyógyászati eljárások semmilyen orvosilag indokolt kezelést nem helyettesítenek, azokat csupán kiegészítik és segítik!
– A fogamzásgátló tabletták szedését – ha lélekben és szellemben is felkészültünk a babavárásra – a kívánt fogantatás előtt 4-6 hónappal fejezzük be. Erre az időszakra is természetes, mellékhatásmentes fogamzásszabályozás javasolt.
– Egyidejűleg kezdjük el a hüvely és a bélrendszer flórájának helyreállítását probiotikumokkal. Ne felejtsük el a betelepített baktériumgarnitúra „etetését”, elszaporítását prebiotikumokkal – a hüvelyben is!
Végül nincs más dolgunk, mint jól összegyűrni a lepedőt a hitvesi ágyban. Kellemes időtöltést és jó egészséget kívánunk a felkészüléshez!
Tippek az életmódváltáshoz
A hüvely- és bélflóra fenntartásának (is) alapvető feltétele a minőségi táplálkozás és a megfelelő mennyiségű, összetételű ásványi anyag bevitele.
Nem mindegy, mit és mennyit iszunk! A folyamatos és rendszeres folyadékpótlás, a jó minőségű ivóvíz vagy szénsavmentes ásványvíz (1000mg/l összes ásványanyag tartalom alatt) bevitele segíti a szervezet harmonikus működését. Naponta legalább 2-2,5 litert igyunk!
Ne feledjük a „természet patikáját”, a gyógynövények áldásos hatásait!
Viseljünk pamut fehérneműt, mert a műszálas anyagok nem engedik át a levegőt, bent tartják a belül keletkező nedvességet, így remek táptalajt biztosítanak a kórokozóknak.
Elengedhetetlen fontosságú a lakókörnyezetünk és munkahelyünk „tisztasága” – az elektroszmog és a geopatikus sugárzások tekintetében (épületbiológiai mérések).
Személyre szabott reflexológiai kezeléssel biztosíthatjuk a hormonrendszer harmonikus működését. Emellett érdemes odafigyelni a gerincoszlop, a keresztcsont és a medence szimmetriájának helyreállítására, például alternatív mozgás és masszázs (AMM) terápiával.
Fontos a mértékletes, de rendszeres testmozgás is. Legalább heti 3 alkalommal, megizzadva, de nem túlterhelve mozogjunk a saját szervezetünknek és testi adottságainknak megfelelően. Eleinte kisebb terheléssel, majd fokozatosan erősítve a szervezetet, mindig bemelegítve! A mozgásnak számos áldásos hatása van: segíti a méreg- és salakanyagok felszabadulását és távozását a szervezetből, biztosítja a keringési rendszer jó állapotát, hatással van a hormonrendszer harmonikus működésére. A fizikai munka serkenti a dopamintermelést, így boldognak és kiegyensúlyozottnak érezhetjük magunkat.
Légy te is HelloBaby! magazin előfizető!
A cikk első részét itt olvashatod: