Szerencsésnek mondhatom magam, mert bár sok éve eltávozott, néha még mindig magamon érzem édesanyám simogató kezét.
Szerző: Mézes Beáta ayurvédikus babamasszázs oktató
Sajnos nem mindenki van ezzel így, és nem azért, mert a mamája nem szerette, ne próbálta volna meg a legjobbat, legtöbbet nyújtani neki. Inkább az utóbbi évtizedek egyre felgyorsuló életritmusa eredményezte, hogy az anyáknak egyre kevesebb idejük és energiájuk van a gyerekükre.
Közeledés eltávolodás helyett
Külső elvárások, záporozó információk, hitek és tévhitek sűrűjében a kismama egyébként is gyakran elbizonytalanodik, hogy vajon helyesen neveli-e a gyermekét. Az ayurvédikus babamasszázs elsajátítása és alkalmazása segít, hogy ezek a kételyek, félelmek megszűnjenek, az anyuka magabiztos, a gyermek kiegyensúlyozott, kettőjük kapcsolata pedig harmonikus legyen.
Aktuális, helyénvaló, sőt hiánypótló az olyan kezdeményezés, amely az emberiség kultúrájának sok ezer év alatt kialakult és fennmaradt tradícióit hivatott megismertetni a XXI. századi emberrel. Ilyen az ayurvédikus babamasszázs is, ami Indiában a mai napig elevenen él és generációról generációra száll, immár sok ezer éve.
Mitől különleges az ayurvédikus babamasszázs?
A természetes és ösztönösen kialakuló bensőséges anya-gyerek kapcsolatot, a tudatos és személyre szabott babamasszázs megerősíti, biztosítja a gyermek egészséges testi-lelki fejlődését, támogatja az édesanya önbizalmát és mindkettőjük számára csodálatos, közös élményt jelent.
Ez az a kötődés, ami biztos alapokat teremt a gyermek személyiségének fejlődéséhez, és elindítja egy olyan önismereti úton, amely a harmonikus és boldog élet záloga.
Mindemellett az édesanya személyiségjegyeit is figyelembe veszi és alakítja ki azt a legoptimálisabb módszert, ami kettőjük speciális kötődését jellemzi, erősíti.
Személyre szabott
A személyiségjegyek meghatározásakor, a direkt fizikai, testi adottságok, a viselkedés, a táplálkozási és alvási szokásokon túl azokat a közvetett hatásokat is figyelembe vesszük, amit a szülők alkata, a méhen belüli élet és az egyéb környezeti tényezők jelentenek. Az így kialakított komplex kép elfogadása és elfogadtatása döntő módon befolyásolja a gyermek későbbi testképét, önbizalmát, fellépését, elégedettségét. Az egészséges önbizalmú, önmagával harmóniában levő gyermek képes azután másokhoz felé is nyitott, toleráns és elfogadó módon viszonyulni, ami a beilleszkedés és szocializáció szempontjából fontos.
Masszírozz!
Mindez azonban csak az elméleti háttér, ami persze szükséges előkészület a tényleges masszázs megvalósításához. A cél, hogy az édesanya sajátítsa el és alkalmazza rendszeresen a megfelelő hidegen sajtolt növényi olajjal a masszázst, hisz az ő keze által közvetített energiák elengedhetetlen részét képezik a folyamatnak.
A babamasszázs finom, de erőteljes mozdulatsor, a baba testtájainak szisztematikus simítása, gyúrása, dörzsölése, ami egyrészt pótolja, helyettesíti a méhen belüli folyamatos tapintásingereket, amelyeknek hiánya a baba élete első napjainak legnagyobb kihívása. Emellett, az izomzat és az ízületek passzív mozgatásával előkészítjük a baba testét a későbbi aktív, tudatos működésre. Mindenekfelett azonban egy védő, óvó, biztonságot és támaszt adó átvitt értelmet is hordozó művelet, ami csak az édesanya és a gyermek között működik száz százalékos hatékonysággal.
Ajánljuk még: