A mozgás jó esetben fontos szerepet tölt be az életünkben. Legtöbben ülő/álló munkát végezve alig mozgunk, így a sport nagyon fontos az egészségünk, jóllétünk érdekében. De vajon a babatervezés időszakában is ugyanannyi, ugyanolyan intenzív edzésre van szükségünk, mint egyébként?
szerző: Müller-Hegedűs Henriett
A válasz az, hogy nem, vagyis attól függ! Ha épp maratonra készülünk, és naponta órákat futunk, ha valamilyen küzdősportot űzünk, illetve ha úszni, jógázni járunk egész más a helyzet…
Ugyanis a kifejezetten megerőltető mozgásformák kimeríthetik a szervezetet, ami gátolhatja a teherbe esést. De ez első sorban a napi több óra intenzív edzésre vonatkozik… Illetve az sem elhanyagolható szempont, hogy milyen edzettségi szinten vagyunk, mihez szokott hozzá a szervezetünk? Egy rendszeresen sportoló nőt, egy profi sportolót, vagy egy inaktív életet élő nőt nemigen lehet összehasonlítani olyan tekintetben, hogy mi a túl sok.
Ha eddig sokat sportoltunk
Valamennyit jó, ha könnyítünk a megszokott edzésszámon, a tempón, intenzitáson.
Lehetőleg kerüljük a nagy intenzitású sportokat, a nehéz súlyok emelgetését, mert ezek is befolyásolhatják az egészséges menstruációs ciklust. A futásról azonban – különösen, ha eddig is futottunk – nem kell lemondanunk: pozitívan hat az egészségünkre. Akinek ez megterhelő, lassítson a tempón, vagy nyugodtan választhatja a jóleső sétákat.
Arról pedig szó sincs, hogy egyáltalán ne mozogjunk babát tervezve, vagy várandósan (persze egészséges várandóság esetén, az orvosunkkal konzultálva!) a mozgásszegény életmód nem kedvező: mind a hangulatunk, egészségünk, mind a babánk egészsége szempontjából érdemes és fontos mozgásban maradni.
CSALÁDTERVEZÉS-BABATERVEZÉS könyvünkben minden fontos kérdésre választ adunk a családalapítás előtt állóknak és családbővítést tervezőknek, sok-sok hasznos információval kiegészítve.














