A várandósság alatt nemcsak a babakelengyét kell beszerezni, hanem kismamaruhákra is szükség lesz, mert még a legkevesebb hízás és a legkisebb has esetén sem fogunk beleférni a nadrágokba, szűkebb felsőkbe.
Szerző: Szabó Nikolett
Milyen ruhákat hordasz majd?
Beszerezhetünk egy teljesen új ruhatárat, vagy beérhetjük pár alapdarabbal, amit a régi ruháinkkal kombinálunk. Jöhet egy kismamaleggings jól nyúló, régi pólókkal, vagy megfelelhetnek a hasban bővülő szabású ruhák – ki mit szeretne. A babakelengye beszerzése előtt érdemes néhány kényelmes darabbal bővíteni a kismama ruhatárát.
Amire biztosan szükség lesz
Amire általában tényleg szükség van, az egy (pocakban rugalmas pamuttal bővített) kismamafarmer; várandósoknak szánt, pocakban bővített leggings (ha szoknyát hordunk, harisnya); bővülő szabású vagy jól táguló rövid és/vagy hosszú ujjú póló. Télen egy bő kabát.
Egy számmal nagyobb jó lesz?
Nem kell mindenképp „kismamapóló”, a lényeg, hogy egyik ruhadarab se szorítson. A hagyományos ruhákból egyszerűen csak egy vagy több mérettel nagyobbat kell venni. A kismamaruhákból – ha csak pár kilót szedtünk fel – az eredeti méretünknek megfelelőt keressük.
Ha mégis szeretnénk beruházni, vagy a terhesség hideg és meleg évszakokra is esik, esetleg a munkánkból adódóan kell elegánsan megjelennünk: ma már mindenféle kismamaruha kapható, mindenféle fazonban. Nem érdemes azonban túl sok mindent venni, egy típusból több darabra vélhetően nem lesz szükség.
Praktikus tanácsok fehérnemű-vásárláshoz
Aki a terhesség előtt merevítő és/vagy szivacs nélküli melltartókat hordott, annak egyszerűbb lehet a dolga, mivel az ilyenekbe a megnövekedett mellek is beleférnek. Egy jó minőségű melltartó a terhesség alatt és után is kiszolgálhat, akár A-ról C-re ugró méret esetén – persze csak amennyiben a megnövekedett méret miatt nem hiányzik az extra alátámasztás. Ha továbbra is komfortosan érezzük
magunkat, nem kell feltétlenül lecserélni a melltartókat.
A hagyományos kosaras/merevítős melltartókba beleférni esélytelen lesz. Ezek helyett érdemes beszerezni kényelmes kismama-, illetve szoptatós melltartót. Ha ezt a várandósság elején vennénk meg,
gondoljunk arra, hogy az utolsó hetekben még bármilyen irányba nőhetünk. A fenti melltartós szempontrendszer vonatkozhat a fürdőruhákra is. Egyrészesből a növekedő pocak miatt érdemes
kismamáknak készített fazont választani.
Nadrág és harisnya
Gyakorlatilag szinte az összes nadrágfajta megkapható kismamafazonban is. Ez azt jelenti, hogy csípőig tart maga a nadrág, efölött egy rugalmas-kényelmes, jó esetben pamut anyagot tudunk a hasunkra húzni, ami nem szorít és nőhet benne a pocak. Érdemes olyan farmert választani, amin nincs rajta a gombos derékrész, mert az később üléskor nyomni fog.
Amennyiben vizesedés, vagy visszerek miatt kompressziós harisnya viselése javasolt, ne tartsunk tőle, megéri viselni! A harisnyanadrágnál azért is fontos a kismamafazon, mert nem középen, hanem kétoldalt van a varrás. Így se nem szorít, se nem nyom, és növekedhet benne a hasunk. Sőt, ha csak egy mérettel kellett nagyobbat venni, mint a terhesség előtti méret, akkor ezt a darabot akár meg is tarthatjuk szülés utánra, mert szabása miatt kevésbé vág be, és szebbé teszi a sziluettet a ruha alatt.
Cipő, táska
Cipőben a kényelmes, néhány centis sarokkal ellátott az ideális – vizesedés, duzzadás esetén megeshet, hogy fél vagy egy számmal nagyobbra lesz szükség. Érdemes a várandósság vége felé belebújós fazont választani – nagy pocakkal cipőt kötni, csizma cipzárt húzni nemigen fogunk. Ha esetleg utolért minket a hátfájás, a válltáskák helyett hátizsákra válthatunk.
Ahogy jól érzed magad!
Van, akit zavar, ha az öltözete hangsúlyozza a hasát, ezért bővebb ruhákat vesz fel, van, aki büszkén
mutogatja pocakját a szűk ruhában. Mindkét esetben jól szellőző, nem szorító, kényelmes ruhadarabokat
hordjunk, és ami a legfontosabb: olyanokat, amelyekben jól érezzük magukat!
Ajánljuk még a témában: