A strandolás öröm az egész családnak. Kimozdulni, jó levegőn lenni felüdülés, feltöltődés testnek és léleknek, kicsinek és nagynak. Így vágjunk neki, akár babával is bátran, ha felkészülünk rá, jó élményben lesz részünk. A babát tekintve lényeges, hogy szeresse a vizet, élvezze a közeget és ami ennél is fontosabb: a biztonság.
Szerző: HelloBaby magazin
Abban, hogy hogy viszonyul a baba vízhez szerepe van a korábbi tapasztalatainak, így az otthoni fürdéseknek, pancsolásnak és -lehet, hogy erre nem gondolunk – de a szülők vízhez kapcsolódó érzéseinek is. De persze az élmények és tapasztalatok java, csak ezután következik.
Hol a leginkább biztonságos és higiénikus?
Ez a két szempont vezérelhet, ha alkalmas fürdőhelyet keresünk. A gyermekbarát strand főbb ismérvei – persze egyéni preferenciákkal –: sekély, lassan mélyülő víz, kellemes víz hőfok, sok árnyék, homokos part, akár játszótér. Emellett jó, ha van tiszta mosdó és pelenkázó is.
Ami elronthatja az élményt:
- ha hangosan szól a zene,
- ha túl nagy a tömeg,
- ha nincs elég árnyékos hely.
Természetes víz, vagy medence?
Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai – a kérdés, hogy melyik áll közelebb hozzánk? Ha nem tudjuk, próbáljuk ki, hogy hol érezzük jobban magunkat. Ha egy hely beválik, akkor nyert ügyünk van.
A kellemes időtöltés szempontjából lényeges a napszak megválasztása is.
Nem érdemes kizökkenteni a megszokott ritmusból, sem a túlzott nyűgösséget, a túlfáradást kockáztatni vele.
Mit együnk?
Az étkezés is kulcskérdés egy strandolás során. Mind az egészség, mind a pénztárcánk szempontjából sokkal jobb, ha viszünk magunkkal eledelt.
Készüljünk evőeszközzel, pohárral, előkével – így elkerüljük, hogy termeljünk egy csomó szemetet. Ha délelőtt, vagy délután strandolunk jó, ha uzsonnával, tízóraival készülünk, kiváló választás például az Hipp Alma-sárgabarack zabbal. A hosszabb kiruccanások alkalmával érdemes biztosra menni és a baba valamelyik kedvencét csomagolni ebédre, például a Hipp Bolognai spagettijét, mely már öt hónapos kortól adható, vagy a Bio zöldségek lencsével és rizzsel – melyet hat hónapos kortól ajánlják.
Készüljünk gyümölccsel – jó választás a Málna almában – öt hónapos kortól kínálhatjuk vele a kicsit. És nem utolsó sorban a folyadék – elsősorban víz, vagy anyatej.
Jó, ha készülünk egy nagykendővel, vagy, ha van, a strandsátorba is behúzódhatunk vele.
Fő a biztonság! A nap erőssége miatt ideális, ha a babával délelőtt 10-ig, illetve délután 16 óra után vagyunk csak vízparton! A vízben, vízparton is nagyon ügyeljünk a babára. Kisgyermekünkön mindig tartsuk rajta a szemünket és sose engedjük kartávolságnál messzebbre; sekély vízben sem, bármilyen úszógumival, karúszóval van is felszerelkezve! Mindig legyünk mellette!
(x)
Hozzátáplálás – különszámunk minden fontos kérdésre választ ad a hozzátáplálással kapcsolatban
Mit, mikor és hogyan? Miből tudhatjuk, hogy babánk készen áll a hozzátáplálásra? Milyen ételt mikor vezessünk be? Hogyan növelhetjük a szilárd táplálék mennyiségét? Milyen alapanyagokból készüljön a bébiétel? Milyen ételek, alapanyagok vannak tiltólistán, és meddig? Mit kell tudni a falatkás táplálásról, a BLW-ről? Melyek a leggyakoribb allergének és mik lehetnek az allergia jelei? Hogyan vezethetjük be babánk étrendjébe a tehéntejet, a tojást, a glutént? Mit tegyünk, ha a baba játszik az étellel? Mit tehetünk, ha válogatós a gyermekünk? Hogyan előzhetjük meg a félrenyelést? Meddig kapjon anyatejet a kicsi? +55 Recept!