Több kutatást is végeztek a koffeinfogyasztás határaival kapcsolatban, és a legújabb, általános ajánlások szerint nem javasolt naponta több, mint 300 mg koffein fogyasztása.
Ebbe a kávé, a tea, az üdítők és energiaitalok fogyasztása is beleszámít. Persze az is nagyban mérvadó, hogy kinek mi esik jól. Jó pár dolgot magától megváltoztat az életvitelén minden kismama. Vannak egyértelműen tiltólistán lévő dolgok, de az egészséges életmódot követő várandósnak nagy valószínűséggel nem kell túl sok mindenről lemondania.
Bátran hagyatkozhatunk az ösztöneinkre!
Nem ritka, hogy az első trimeszterben például valaki egyáltalán nem kívánja a kávét, sőt az illata is taszítja. Vagy, aki rendszeres zöldtea fogyasztó volt, egyszer csak ránézni sem bír.
Mindenkinek érdemes utánanéznie az általa fogyasztott termékek koffeintartalmának, hogy magának pontosan felmérhesse mi szabad, mi fér bele a terhesség során fogyasztható limitbe. Az átlagos koffeinfogyasztás, a napi 2 (-3) kávé általában nem okoz gondot, sőt, adott esetben segíthet az alacsony vérnyomás átmeneti kiegyensúlyozásában.
Egy néhány évvel ezelőtti kutatás már kimutatta, hogy nincs összefüggés az anyuka koffeinfogyasztása és a gyerek IQ-ja között – ez a tévhit egy darabig tartotta magát -, szóval ettől tartva teljesen felesleges lemondani a kávéról vagy a teáról. Persze túlzásba esni nem szabad, ám napi 1-2 csésze nyugodt szívvel beleférhet.
Vannak viszont esetek, amikor le kell vele állni: ha vérnyomás-emelkedést, magas pulzust és szapora szívverést tapasztal a várandós kismama, akkor jobb, ha lemond a kávéról, ugyanis hatással lehet a baba egészségére.
Forrás: webbeteg
A témában ajánljuk még: