Három nagyobb lányom után nemrég ikerlányaim születtek, így vannak tapasztalataim a babaholmikkal kapcsolatban. Segítségként most összefoglalom, hogy a fontosabbak közül nekünk mik és hogyan váltak be az első időkben.
Szerző: Pintér Mónika blogger, Szeretetkonyhám
Kiságy
A várandósság 30. hetében elkészítettük a babasarkot. Beszereztünk két kiságyat, amit „L” alakban helyeztünk el, hogy az ikreink kis feje éppen összeérhessen. Én már a várandósság alatt is kacérkodtam az együtt altatás gondolatával, de olvastam érveket mellette/ellene is, így megvártam, hogy milyen habitusúak lesznek majd a lányok. Mivel a kórházban az inkubátorból kikerülve egyből közös ágyikóba kerültek és láthatóan nagyon szerettek együtt aludni, ezt az elvet követtük hazakerülés után is. Az egyik ágyat rendeztük be nekik, és hetekig egymás mellé fektetve aludtak békésen. Ennek a hátránya az volt, hogy nem tudtuk használni a korábban megvásárolt ikres légzésfigyelőt. Néhány nap után vásároltam 2 db pelenkára csíptethető légzésfigyelőt, amit ugyan együtt altatáshoz nem ajánlanak 100%-os biztonsággal, én mégis nyugodtabb voltam így, mint ha nem lett volna rajtuk semmi. Tündérien, mindig összebújva aludtak. A másik kiságyat szét is szereltük.
Babakocsi
Körülnézve a kínálatban egyből tudtam, hogy én egymás melletti babakocsit szeretnék, nem pedig egymás mögöttit. Valahogy idegen volt nekem, hogy az első babát nem látom, a kanyarodás is nehézkes egy akkora járgánnyal. Persze behatároltak bennünket a környezeti méretek: a lakóházunk bejárati ajtaja, a bevásárlóközpontok pénztárai, az egyéb be- és kijáratok.
Ikres csoportokban kapott ajánlások alapján kiválasztottuk a világ legkeskenyebb ikerbabakocsiját, amelynek a szélessége mindössze 63 cm, így nem sokkal szélesebb, mint egy szimpla babakocsi. Az ára alapján arra jutottunk, hogy használtan keresgélünk. Rá is bukkantunk egy szuper állapotú, rendkívül jól felszerelt babakocsira, aminek az ára így is egy kisebb használt autóéval vetekedett. Erre azonban nem sajnáltuk a pénzt, mert tudtam, hogy nagyon gyakran lesz rá szükség és tényleg sok extra van benne: mózeskosár rész, autóshordozó, hozzá tartozó isofix, sportrész, illetve a mózeskosár és a sportrész között egy átmeneti, szülővel szemben felhelyezhető babaülés arra az időszakra, amikor a babák még nem tudnak ülni, de a mózeskosár már kicsi nekik. Kaptunk a kocsi mellé pelenkázótáskát, napernyőt, esővédőt, téli lábzsákokat és még egy „Rockit” készüléket is, ami bekapcsolva elringatja a kocsiban fekvő babákat.
Szopipárna
Az ikres szopipárnák kínálata eléggé gazdag, így el is vesztem benne, nem tudtam, melyiket válasszam. Végül ismét a szívemre hallgattam és nem a szivacsos, de nem is a polisztirol gyönggyel töltött változatot szereztem be, hanem egy puha, kényelmes kispárnához hasonló, szilikonszálas vattával töltött párnát, amely teljes mértékben mosható. Ebben etettünk cumisüvegből, ezt használtam a szoptatáshoz, és a babák napközben is nagyon gyakran ebben aludtak.
Mellszívó
Ebből is az ikres, dupla fejest vettem meg, az elektromos fajtából – ez fontos volt számomra az időhatékonyság szempontjából. A géphez nagyon sok kiegészítőt adtak: digitális kijelző, két szívófej, etetőcumik, tárolótáska, cumisüvegek, tejzáró kupak. Mindez jól sterilizálható.
Családi autó
Talán ez volt a legnagyobb feladat számunkra, pontosabban a férjem számára: megvenni az új családi autónkat, amiben mindenki kényelmesen elfér és pakolni is tudunk bele. Először a 7 személyes személyautók között válogattunk, többféle modellt megnéztünk, majd hamar rájöttünk, hogy ez nekünk semmilyen szempontból nem lesz jó. Bár elférünk benne heten, de ha az összes ülést felnyitjuk, a csomagoknak már nem jut hely. Így a kisbuszok kínálatában merültünk el. Sokat megnéztünk, hosszasan mérlegeltünk, végül egy 9 személyes kisbuszt mellett döntöttünk, amelyben mindenki kényelmesen elfér és aminek a csomagtere is óriási, mindemellett tetőcsomagtartó is van rajta arra az esetre, ha a belső rész nem lenne elég. A meglévő szeretett kis családi autónkat azért megtartottuk, hogy ha csak egy vagy két gyerekkel kell menni valahová, ne kelljen a nagy autót használni.
Persze amikor nem ikrek érkeznek valahová, kicsit másképp kell gondolkodni, de remélem, hasznos szempontokat tudtam adni az eszközök kiválasztásához!
IKREK
Minden információ egy helyen az ikrekről!
IKREK különszámunk megvásárolható webshopunkban!