Vajon miért van az ölelésnek világnapja? Talán, hogy a fontosságát ezzel is hangsúlyozzuk.
Szerző: HelloBaby magazin
Július első szombatja világszerte az ölelés napja. Számos kutatás látott már napvilágot az ölelés és az emberi reakciók, érzelmek és egészségi helyzet összefüggéseivel kapcsolatban.
Kiváló stresszoldó
A kutatások rávilágítottak, hogy az érintés csökkenti a megnyugtatásra szoruló ember stressz-szintjét, illetve a megbetegedések kockázatát; a több támogatást és ölelés kapó emberek ugyanis kevésbé lesznek betegek. A kutatók azt is megállapították, hogy az ölelés csökkenti a félelemérzetet és a rossz önértékelésű egyének lelki állapotán is nagyon sokat javít.
Csodálatos kölcsönösség
“A tudományos kutatásoknak köszönhetjük a ráeszmélést: az emberi érintés teremtő és életben tartó szükségletünk, olyan, akár a lélegzetvétel. Adás és kapás kölcsönössége rejlik minden érintésben, azt nyered, amit te nyújtottál a másiknak. Például erősíted az immunrendszerét, de a magadét is, örömhormon-termelést indítasz a másikban, de magadban is. Hát ne tekintsük ezt csodálatosnak?”
– Prof. Dr. Bagdy Emőke szavaival, akinek főbb kutatási területei többek között a stressz kezelés, a pozitív pszichológia, a boldogság pszichológia.
Érdekes megfigyelés végül, hogy az emberek 92%-a általában jobbról öleli meg a társát – derült ki egy repülőtéren ölelkező párokat vizsgáló kutatásból.
Július első szombatján az ölelést ünnepeljük! És gyakoroljuk minél többet! -Ne csak ma!