Az Ezer Lámpás Éjszakája program 2011 óta foglalkozik az eltűnt gyerekek felkutatásával és a prevenciós programok megvalósításával, 2017 óta alapítványi formában. A kilenc év alatt az volt látható, hogy az eltűnések száma évről évre aggasztóan emelkedik. A 2018-as adatok azonban reményre adnak okot, mert az eltűnések száma az előző évekhez képest csökkenő tendenciát mutat. A szervezők bíznak benne, hogy az évek óta nagy sikerrel zajló Ezer Lámpás Éjszakája országos programsorozat, illetve a tavaly elindított iskolai „Vigyázz rám” tájékoztató program és a „tejesdoboz” akció is hozzájárult a pozitív változáshoz.
Az Ezer Lámpás Éjszakája civil kezdeményezést 2011-ben indították el azzal a céllal, hogy felhívják a társadalom figyelmét a gyermekeltűnések aggasztó jelenségére. A program a nemzetközileg is bejegyzett Eltűnt Gyermekek Világnapjához (május 25.) kapcsolódik. Céljuk, hogy segítséget nyújtsanak az eltűnt gyermekek minél hatékonyabb felkutatásában és felhívják a figyelmet a preventív intézkedések fontosságára.
Az elmúlt 8 évben több, mint 350 jótékonysági koncerttel hívták fel a figyelmet a programra. Zenészek, szólóénekesek, zenekarok, táncművészek tucatjai csatlakoznak az ügy mellé minden évben.
2019-ban 6 városban lesznek jelen: Budapesten, Dunaújvárosban, Egerben, Miskolcon, Siófokon és Vácon.
Minden helyszínen egy időben kerül sor évről évre arra a látványos figyelemfelhívó akcióra, amikor országszerte összesen 20 000 világító lufit emelnek egyszerre a magasba az eltűnt gyerekekért és egyben mutatva a fényt azok számára, akiket hazavárnak.
Forrás és további információ: ezerlampasejszakaja.hu