A lány gyermek születésekor adott mennyiségű petesejttel jön a világra, melyek száma a menopauzáig folyamatosan csökken, majd elfogy.
Szerző: HelloBaby magazin
A peteérés biztos
Sok nő meg van győződve arról, hogy ha a ciklusa rendszeres, akkor ovulál is, azaz van peteérése. De ez sajnos nem feltétlenül van így.
Az ovuláció nyomonkövetésére különböző módszerek léteznek. Ilyen például az ovulációs mikroszkóp vagy a hőmérőzés. Ha sikerül megállapítani, hogy van-e, illetve mikor van a peteérés pontosan, jóval nagyobb eséllyel indulhatunk el a gyermekvállalás felé vezető úton.
Mennyi időnk van?
A termékenység egyik kulcsmomentuma az idő. Azzal, hogy az utóbbi években/évtizedekben későbbi életkorra tevődött a gyermekvállalás fontos számolnunk az évek előrehaladtával. Különösen akkor lesz ennek jelentősége, ha az édesanya már elmúlt 35 éves és a gyermekáldás várat magára.
Anti-Müller-hormon
Egyszerű vérvétellel tudják ellenőrizni a nő anti-Müller-hormon szintjét, ami lényegében azt mutatja meg, hogy van-e még a petefészeknek megfelelő tartaléka. Ezt érdemes és fontos megnézetnünk, amennyiben viszonylag késői babavállalást tervezünk.
Megtudhatjuk belőle, hogy nagyjából hány hónapig van esélyünk teherbeesni.
Ajánljuk még a témában: