„Az első gyermekünk igazi szerelemgyerek, aki aznap fogant, amikor úgy éreztem: készek vagyunk rá, jöjjön!” – kezdi a történetét Viktória. Ám a későbbiekben nem minden alakult ennyire egyszerűen.
Szerző: Szále Kata
Elsőre minden a legnagyobb rendben…
38 éves volt az édesanya és 45 az édesapa, amikor első kisbabájuk a 39. héten megszületett. Minden zökkenőmentesen zajlott.
Másfél évvel később, 2018 tavaszán két csík jelent meg a teszten, és nem csak csíkból volt kettő, magzatból is. Sajnos, az egyik kicsinél nem volt szívhang már az első ultrahang idején sem, majd a 8. héten elment a második babácska is. A vetélés komoly gyásszal járt, ám 2018 őszén Viktória újra várandós lett. Ilyenkor az öröm és remény mellett persze a szorongás is jóval erősebb.
Az édesanya érezte: nagy a baj!
Viktóriának nem sokkal később görcsölni kezdett a hasa, be is vett ebédnél egy magnéziumtablettát és lefeküdt pihenni. Ám nem telt bele 10 perc és érezte: nagy a baj! Szülési fájdalmai voltak. Aztán elfolyt a magzatvíz, és a csöpp magzat 13 hetesen, otthon a világra jött.
A férje vitte be őket a kórházba, az apró, tízegynehány centiméteres baba még édesanyjához kapcsolódva lógott a köldökzsinóron.
Az okot nem tudták feltárni
„Talán valamilyen baktérium…” – vélték az orvosok. – „Tovább kell próbálkozni!” – javasolták. Rosszabbat nem is mondhattak volna: „Hogy lehet ilyet mondani?! – fakad ki Viktória –, ez nem egy színező, hogy próbálj a vonalon belül maradni!”
Csak tovább…
Az édesanya úgy érezte, meg kell tudniuk, mi történt és a párja mindenben támogatta. Egy másik orvoshoz fordultak, aki a „nehéz ügyek” specialistájának számított. Hogy bejussanak hozzá, fél évet vártak időpontra. Az első találkozás egy két és fél órás beszélgetés volt, ahol a professzor elmondta, mi mindent kell ezután másképp csinálniuk. A teljesség igénye nélkül: szigorú diéta mindkettőjüknek (se szénhidrát, se cukor, se alkohol); ha kutyád van, adj túl rajta; ha van gyereked, menjen a nagymamához; minden héten 3×20 percen át egy fát kell átölelniük, stb.
Vizsgálat vizsgálatot követett
Majd elkezdődtek a szinte mindenre kiterjedő vizsgálatok mind Viktóriánál, mind a párjánál. 2020 májusára végezték el az összeset, és az egész kb. 1 millió forintba került.
A teljes életmódváltás mellett mindkettejüknek naponta körülbelül 30 db vitamint kellett szedniük. Az első 90 nap csak a szervezet felkészítéséről szólt. Bár Viktória hormon-eredményei nagyon jók voltak, egy félreértés (egy rosszul adagolt gyógyszer) miatt az orvosuk újabb 2 hónapnyi várakozást rendelt el. Viktória úgy érezte, nem bírja tovább, de nem adta fel: egy következő meddőségi specialistához fordult.
Új orvos, új szemlélet
Az immunrendszer gyengítése
Ám tudták, hogy a neheze csak most jön: a szervezet nem fordulhat a kicsi élet ellen. Elkezdték „legyalulni” az immunrendszert, ami a Covid-hullámok kellős közepén szintén nem volt veszélytelen. Viktória vérhígítót, szteroidot kapott, és napi 1 dl vörösbort írt elő számára a doktor úr.
Lelkileg volt a leginkább megterhelő
A lelki megpróbáltatások még nehezebbek voltak: Viktória négyszer élt át pánikrohamot a babáját várva – először akkor, amikor a 13. héten vérezni kezdett. „Újra megtörténik ugyanaz?!” Ám komoly támaszt jelentett számára a párja, aki mindvégig mellette állt.
Időközben megtudták, hogy Viktória kislányt hord a szíve alatt. Teltek a hetek, a hónapok. Minden rendben ment, majd a 38. héten kiírták császárra, mert a baba keresztben feküdt. Ám végül hazaküldték, mert a kislány a műtét előtt gondolt egyet és megfordult.
Végre itt vagy!
Végül letelt a terminus és Viktória egyszer csak rádöbbent, hogy most már elengedheti a kisbabát… 2021 nyarán, a 41. héten természetes úton született meg a tündéri kislány, szülei nagy-nagy boldogságára.
CSALÁDTERVEZÉS-BABATERVEZÉS könyvünkben minden fontos kérdésre választ adunk a családalapítás előtt állóknak és családbővítést tervezőknek, sok-sok hasznos információval kiegészítve.