Nem is gondolnánk, milyen sokkal támogathatjuk gyermekünk egészségét, ha már az első naptól fogva megfelelő szájápolási termékekkel kezdjük meg a gondoskodást.
Van jó cumi?
Első lépésként a cumiválasztást szokták az anyukák fontolóra venni, habár a vélemények erősen megoszlanak annak használatáról.
Egy dolog vitathatatlan, ha nem megfelelő kialakítású cumit kezdünk használni, később komoly
egészségügyi problémákkal kell, hogy szembenézzünk. Egy átlagos cumi ugyanis torzítja az állkapocs
fejlődést, valamint a foghelyek elmozdulásához vezethet.
Válasszunk orthodonciás cumit, amik biofunkcionálisak, azaz a természettel tökéletes harmóniában segítik a babák szájüregének fejlődését, kezdve az állkapocs és a fogak formálódásától, egészen a légzés fejlődéséig.
A cumi lapos kialakításával megelőzhető a keresztharapás és támogatható a ’szájmunka’.
A babának dolgoznia kell, hogy a cumi a szájban maradjon, így aktivizálva a szájüregi izmokat.
Fogzás – hogyan segíthetjük?
A kicsik első foga általában 7 hónapos korukban bújik ki, ez a fogzási folyamat komoly fájdalommal
jár, amit sokszor fájdalomcsillapító gyógyszerrel, vagy krémekkel próbálják enyhíteni. Ezek a termékek azonban gyakran tartalmaznak édesítőszereket, ami korai függőséget alakíthat ki a babákban.
A harapás ilyenkor ösztönösen segít a babáknak, hogy a fájdalmaikat tompítsák.
Ehhez segítséget nyújthat olyan rágóka, ami helyes kialakítással enyhíti a fogzási tüneteteket, emellett fejleszti a szenzoros és a motoros készségeket is.
Fogmosás – korán kezdjük!
Az első fogak kibújtával már megkezdődhet a fogmosás iránti gyengéd szeretet kialakítása.
Mivel a kisbabák immunrendszere nem összehasonlítható egy felnőttével, nagyon fontos, hogy a szájhigiéniára ügyelve gondoskodjunk a baba egészségéről.
Egy túlságosan erős sörtéjű fogkefe, nagyobb kefefejjel felsértheti a babák szájüregét. Gyengéd és igazán puha sörtéjű baba fogkefével örömteli lehet a fogmosás már az első tejfogak megjelenésétől kezdve.
Ajánljuk még: