Az ultrahang vizsgálatok mindig jelentenek egy kis plusz izgalmat, hisz’ láthatjuk a csöpp gyermeket…A várandósság alatti vizsgálatok talán legélvezetesebb része ez.
Amit csak addig gondoltunk vagy éreztünk a pocakunkra lapított kezünk alatt, azt most kicsit jobban meg is lehet nézni. A technika csodája, hogy ma már az 5D ultrahang vizsgálat alkalmával olyan közelségről és pontosan lehet látni a babát, mintha csak kamerával rögzített felvételt néznénk. Lássuk miben különböznek a többdimenziós vizsgálatok.
2D és 3D
A két- és a háromdimenziós vizsgálatok között az a különbség, hogy míg a hagyományos kétdimenziós vizsgálatok metszeti képeket mutatnak, addig a háromdimenziós technika során nem egy-egy síkot, hanem a síkok sorozatát dolgozza fel a készülék. A program ezekből a síkokból alkot aztán egy háromdimenziós térben elhelyezett képet. A nőgyógyászhoz látogatva ilyen vizsgálatot végeznek.
4D
A négydimenziós, úgynevezett valós idejű ultrahang azt jelenti, hogy a három dimenzióban megjelenített síkokat immár mozgásban is láthatjuk.
Mi az 5D?
Az 5D ultrahang TV-készülékre kapcsolva, speciális szemüveggel a magzatot térhatásban is láthatóvá teszi, élethű nézetben. A legmodernebb 3 dimenziós ultrahang technológia és látványos kivetítő rendszer az eredmény: prémium minőségű képek, HD Live üzemmód, legfinomabb felbontású, fotórealisztikus 4 D képalkotás, tű éles kép.
Az 5D nem más a szülők számára, mint az igazi “találkozás” a babával.
Nemcsak sokkal precízebb és gyorsabb képalkotásra képes, mint elődei, hanem már valóban térben és mozgó képben nézhetjük meg a magzatot. Az 5D képalkotásban finomabb felbontású 3 dimenziós képek készíthetőek, realisztikus színvilág és változtatható a virtuális fény beesési szöge. Orvosi szempontból minden eddiginél pontosabban tudjuk megítélni a magzat fejlődését, a terhesgondozás során még precízebb, pontosabb méréseket végezhetnek a szakemberek hisz az eddigi nehezen elvégezhető mérési műveleteket ez a technika leegyszerűsíti és felgyorsítja. Jelenleg ez a technológia az ultrahang diagnosztika csúcsa.
Tartalom forrás: Genium- Magzati orvostudományi Központ
Ajánljuk még a témában: