A hozzátáplálás legelején érdemes olyan alapanyagokat választani, amiknek nincs nagyon jellegzetes, erőteljes ízük. Ezért lehet remek választás az édesburgonya, mely tápanyag-, rost-, és antioxidáns-tartalma miatt is jó, ha viszonylag korán bekerül a baba étrendjébe. Ráadásul könnyen fűszerezhető, vagy vegyíthető más pürékkel is.
Elkészítés:
Pucolás után vágjuk az édesburgonyát apró darabokra, és tegyük fel főni. Körülbelül 15-20 perc alatt kész is lesz. Ezután turmixoljuk le sima, homogén masszává. Ha túl sűrűnek érezzük, hígíthatjuk anyatejjel vagy tápszerrel – ettől csak krémesebb lesz. Kezdetben tálalhatjuk így natúr formában, később viszont megpróbálhatjuk még izgalmasabbá tenni a következőkkel: mazsolát szórunk bele, fahéjjal fűszerezzük, almaszószt, sütőtök pürét, vagy görög joghurtot keverünk hozzá, illetve a hús bevezetése után adhatjuk köretként is.
A kész püré három napig tárolható hűtőben, illetve három hónapig a fagyasztóban.
A babák annyira különbözőek, hogy minden normálisnak számít, úgyhogy hallgass az ösztöneidre és a babád étvágyára. Az egész lényege, hogy pozitív élmény legyen a babának és neked is. Az viszont tény, hogy az anyatejről szilárd ételre váltani hosszú tanulási folyamat a babának, amit a saját tempójában, kis lépésekben haladva érdemes végigcsinálni.
Hozzátáplálás – különszámunk minden fontos kérdésre választ ad a hozzátáplálással kapcsolatban
Mit, mikor és hogyan? Miből tudhatjuk, hogy babánk készen áll a hozzátáplálásra? Milyen ételt mikor vezessünk be? Hogyan növelhetjük a szilárd táplálék mennyiségét? Milyen alapanyagokból készüljön a bébiétel? Milyen ételek, alapanyagok vannak tiltólistán, és meddig? Mit kell tudni a falatkás táplálásról, a BLW-ről? Melyek a leggyakoribb allergének és mik lehetnek az allergia jelei? Hogyan vezethetjük be babánk étrendjébe a tehéntejet, a tojást, a glutént? Mit tegyünk, ha a baba játszik az étellel? Mit tehetünk, ha válogatós a gyermekünk? Hogyan előzhetjük meg a félrenyelést? Meddig kapjon anyatejet a kicsi? +55 Recept!