Én már a negyedik gyermekemmel járok erre a remek baba–mama foglalkozásra, mindannyian szeretjük a kedves mondókákat és a mókás Kerekítő Manót. Ti ismeritek őt? J. Kovács Judit, a Kerekítő alapítója most őt is bemutatja.
Szerző: Pákhné Fekete Alexandra
Honnan származik a Kerekítő mondókáskönyv ötlete?
Eredendően angoltanár vagyok, de drámapedagógus-képzésen is részt vettem, majd népijátszóház-vezető képesítést szereztem. Három gyermekemmel az otthon töltött évek alatt gyakran játszottunk ölbeli játékokat, mondókáztunk, énekeltünk, és feltűnt, hogy nincs a piacon olyan szülőbarát mondókáskönyv, amely a játékok leírását is tartalmazza és gyermekkézbe is való.
Hogyan született Kerekítő Manó?
Már az első köteteket úgy álmodtam meg, hogy egy kedves kis manó szerepelt az oldalakon – ő Kerekítő Manó! És mivel ezeket a játékokat könnyebb közösségben elsajátítani, hamarosan elindítottuk az első foglalkozásokat. Ekkor 2009-et írtunk, ma már 120 helyen 248 csoportban 4-féle foglalkozásunk van, sok-sok kisgyermek és család gazdagodik a megismert játékok által, és Kerekítő Manó rajongóinak a tábora egyre nő.
Miért tartod fontosnak az ölbeli játékokat?
A kötetsorozatnak köszönhetően a nagyszüleinktől ismert zsuppolók, csiklandozók, döcögtetők, cirókázók újra a családok mindennapjainak részévé válhatnak. A hagyományok felsorakoztatása segíti a szülőket a saját szertartások kialakításában, a szokások pedig megint csak biztonságot nyújtanak. A mondókákkal, a megismert játékokkal az évek nem múlnak, hanem telnek – dallal, játékkal, az otthon melegével.
Kívánom a szülőknek, hogy tölthessenek együtt sok-sok időt gyermekeikkel az első években!
Ehhez szeretnék segítséget, támpontot nyújtani a foglalkozásokkal, a könyvekkel.
Ajánljuk még a témában: