Nagy szerelem, esküvő, majd gyermekáldás. Ez az a forgatókönyv, amit a legtöbb pár követni tud. De egyre többen vannak olyan párok, akiknél a baba nem jön. A hiábavaló próbálkozások után érdemes gyorsan elkezdeni vizsgálódni a pár mindkét tagjánál. 3 olyan betegség is van, ami az esetek többségében meddőséget is eredményezhet.

- Pajzsmirigy rendellenesség
A pajzsmirigy teljes anyagcserénket szabályozza, így a megtermékenyítő-képességet is befolyásolja, ezért ma a biztonság kedvéért a pajzsmirigy normális működését gátló immunanyagok kimutatására is végeznek vizsgálatot, ha nem találják a meddőség okát. Helyreállító kezeléssel ennek a bizonyos ellenanyagnak a szintje csökkenthető, így jelentősen javítható a teherbeesési esély.
- Endometriózis
A méhnyálkahártya szövete túlburjánzik, és a méhen kívül, a hasüregben, a kismedencében, a petefészkek környékén vagy a hüvelyben is megjelenik. A női hormonokra ugyanúgy ciklusszerűen reagál, mint a méh fala, vagyis megvastagszik és vérzéssel leválik. Ezek az összenövések akadályozhatják a teherbe esést.
- PCOS
Endokrinológiai rendellenesség, azok közül is a leggyakrabban előforduló fajta. Minden tizedik fogamzóképes korú nőt érinti. Tünetei igen változatosaksokszínűek. Korántsem mindenkinél található meg a teljes tünetegyüttes, sőt a PCOS-s esetek többségében csak egy-egy tünet jelentkezik, míg a többi akár teljesen hiányzik. Leggyakoribb tünete az elhízás, ami a menstruációs ciklust is kellően megbolygatja és emellett átalakíthatja a hormonális profilt is: a teltebb nők között jóval gyakoribb a PCOS-s betegek aránya. Fokozott szőrnövekedés, pattanásos bőr: ez a petefészkek túlzott androgénhormon-termelésére utal. Cikluszavarok is adódhatnak vagy akár a menstruáció teljes hiányáig, és esetenként jellemző, hogy a petefészkek megnagyobbodnak, vagy a normálistól eltérő alakúak sok apró cisztaszerű képződmény miatt. Sokaknál inzulinrezisztencia, a vércukorszint szabályozásának zavara is előfordul.