Kifejezetten ellenjavallt az, hogy komoly megterhelésnek vessük alá testünket várandósság idején – azonban egy új tanulmány szerint a könnyű testmozgás nagyon jó hatással van a pocaklakó egészségére.
A Washington Állami Egyetemen végzett kutatás szerint a terhesség alatti torna megvédi kisbabánkat a gyermekkori elhízástól. Tekintve az elhízás következtében kialakuló betegségek sokaságát, ez nagyon fontos információ, aminek minél több leendő anyukához el kellene jutnia.
Lényegtelen, hogy a kismama túlsúllyal küzd, vagy vékony testalkatú, a torna minden esetben jót tesz neki várandóssága alatt.
“A kutatás alapján azt tanácsoljuk a nőknek – attól függetlenül, mekkora a súlyuk –, hogy rendszeresen végezzenek testmozgást a terhesség alatt, mert ez jó hatással lesz a születendő gyermek anyagcseréjére” – mondta el Jun Seok Son, a tanulmány vezetője.
Természetesen nemcsak a gyerekre, hanem a kismamára is jó hatással van a mozgás: több lesz tőle az energiája, csökkenti a stresszt és jobban alszik tőle. Az edzés elkezdése előtt azonban mindenképpen érdemes megkérdezni a nőgyógyász, aki személyre szabottan tud mozgásformákat ajánlani a leendő anyukának.
Forrás: Nők Lapja Café